czwartek, 29 września 2016

"Opowieści o kucykach. Złota księga bajek"

Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Format: 147 x 195 mm
Liczba stron: 320
Rok wydania: 2015
Cena: 22,74 zł
Do kupienia: Platon24Moje dziewczynki są wielkimi fankami serialu i zabawek z serii My Little Pony. Mamy w swojej kolekcji kilka figurek oraz komiksów z przygodami sympatycznych koników a teraz nasza biblioteczka wzbogaciła się o obszerną publikację zawierającą 10 opowiadań o naszych ulubieńcach. Kucyki są w sumie dość nowym tworem gdyż na polski rynek trafiły dopiero w 2011 roku ale bardzo szybko stały się lubiane i popularne. Dziś chyba każdy maluch kojarzy ich sylwetki. Jeśli więc wśród waszych dzieci są sympatycy kucyków koniecznie musicie zaopatrzyć ich biblioteczkę w książkę pt. "Opowieści o kucykach. Złota księga bajek".

Historyjki jakie czekają tu na dzieci są bardzo różne. Kucyki z Ponyville Rainbow Dash, Rarity, Fluttershy, Pinkie Pie oraz Applejack mają szalone pomysły, pakują się często w tarapaty ale zawsze kierują się sercem, zawsze są przekonane, że ich pomysły są dobre zarówno dla nich jak i dla ich przyjaciół. No niestety, często nie wszystko wychodzi im tak jak by tego chciały. Na szczęście ich wielka przyjaźń przetrwa wszystko, mogą we wszystkim bowiem liczyć na siebie i wzajemną pomoc. Takich przyjaciół chciałby mieć z pewnością każdy z nas. Eqestria to niezwykłe miejsce, kucyki są w nim bardzo szczęśliwe i zapraszają tam najmłodszych do wspólnej zabawy i nowych przygód.

Opowieści jakie najmłodsi znajdą w tym zbiorku są średniej długości. Przeczytanie jednej historii trwa jakieś 10 min. W naszym przypadku świetnie sprawdzają się przed snem. Jeżeli chodzi natomiast o ich treść to zdecydowanie moje dzieci wolą takie opowiadania od komiksów, które w sumie przypadły im do gustu ale nie były aż tak gorąco przyjęte. Historyjki napisane są prostym językiem, dzieci nie mają problemu z ich zrozumieniem. Nie rzadko towarzyszy im humor ale są też pouczające i urocze. Dużą zaletą lektury są dominujące na każdej rozkładówce barwne ilustracje dokładnie takie jakie maluchy mogą podziwiać stykając się z serią czy to w świecie zabawek czy przed ekranami TV. Oprawa natomiast połyskuje złotymi detalami, jest bardzo udana i nawet moje dziewczynki uznały, że bardzo im się podoba ;)

Jestem przekonana, że taki fantastyczny zbiór będzie udanym pomysłem na prezent dla każdej małej fanki serii My Little Pony. Opowiastki te upodobała sobie szczególnie moja pięciolatka i regularnie nawet sama przegląda książeczkę zanim poczytam jej po raz kolejny wybrane tytuły. Gorąco zachęcam do lektury ;) 
Brak komentarzy: