wtorek, 6 września 2016

"Mój przyjaciel kot" Federica Magrin, Sara Storino

Wydawnictwo: Olesiejuk
Format: 150 x 210 mm
Oprawa: miękka
Liczba stron: 64
Rok wydania: 2016
Cena: 7,03 zł
Do kupienia: Tania książka


Koty to jedne z ulubionych futrzaków moich dzieci. Pomyślałam więc, że skoro mieszka już z nami jeden młody i uroczy kociak, warto aby dziewczynki dowiedziały się więcej o kocich przyzwyczajeniach i funkcjonowaniu, o tym jak właściwie opiekować się zwierzakiem i w co bawić. Moje córki wypatrzyły w związku z tym ciekawą książkę, która adresowana jest do tych troszkę młodszych miłośników kotów pt. "Mój przyjaciel kot. Opieka i zabawa".

Lektura adresowana jest jak wspomniałam wcześniej, przede wszystkim do dzieci, ale wiadomości w niej zawarte powinien posiadać każdy kto planuje przygarnąć kociaka i chciałby opiekować się nim jak należy. Są tu informacje odnoszące się do tego czym karmić kociaka, jak nauczyć go higieny, dbać o czystość, dlaczego zwierzę się denerwuje i chociażby co zrobić aby zapewnić kotu odpowiednią ilość ruchu. Poza tym krótko scharakteryzowano najpopularniejsze rasy kotów i ich bliskich krewniaków. W książce znajdują się również najróżniejsze quizy i zadania dla najmłodszych pomagające w opanowaniu wiadomości . Wszystko to wzbogacono również o naklejki prezentujące sylwetki kociaków, które dzieci mogą wykorzystać w dowolny sposób.

W świat kotów młodego czytelnika wprowadza Błyskawica, kociak który wciela się w rolę narratora i opowiada dzieciom o niezwykłym życiu tych właśnie zwierząt. Lektura jest ogólnie przystępna i o ile wasze dzieci kochają koty i są ich ciekawe będzie dla nich ogromnie atrakcyjna. Myślę, że nawet bardziej doświadczeni młodzi posiadacze kociaków znajdą tu sporo cennych informacji. Wraz z dziećmi z zainteresowaniem przeczytałam rozdział dotyczący zabaw w jakie można bawić się z kotem czy ten poświęcony higienie i pracy nad manierami zwierzaka. Ciekawe są też testy sprawdzające naszą wiedzę i pomagające zrozumieć schowanie kociaka. Dużo wiadomości zawarto tu także dla osób planujących po prostu przygarnąć kota. Z poradnika dowiedzą się jak przygotować na to siebie, dom i jak sprawić aby  zwierzak czuł się u nas szczęśliwy.

Takich wskazówek w prezentowanym poradniku jest wiele. Właściwie jest to bardzo rzeczowe i praktyczne prawdziwe kocie kompendium wiedzy dla dzieci. Nie znajdziemy tu  zbędnych czy nudnych opisów. Są za to rady, które najmłodsi wraz z rodzicami mogą wcielić w życie posiadając zarówno jednego jak i więcej kotów różnej rasy. Informacje są krótkie, bardzo rzeczowe i niezwykle przydatne dla osób, które nigdy kota nie miały. Jest też sporo fotografii a kolorowa grafika uprzyjemnia przygodę z lekturą.

Myślę, że warto zainwestować w tę publikację jeżeli wasze dzieci marzą o kocie. Warto przygotować je wcześniej do pełnienia roli opiekuna. Myślę, że taka publikacja rozwieje wiele wątpliwości i przybliży nieznane dotąd fakty z życia tych uroczych zwierzaków. Polecam ;)


* Za przekazanie książki dziękuję księgarni Tania książka


Brak komentarzy: