piątek, 30 września 2016

Mister Maker (Pan Robótka)...

Wydawnictwo: CED
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 24 / 48
Cena: 18,42 zł / 1 szt.Znacie Pana Robótkę? Chyba wszyscy rodzice a także dzieci bez wyjątku kojarzą tego niezwykle pomysłowego i zabawnego pana z kanału BBC CBeebies. Jego pomysły są naprawdę fantastyczne i już nie raz z moimi dziewczynkami inspirowałam się nimi podczas zabawy. Otóż w nasze ręce trafiły niedawno dwie pachnące nowością i pełne pomysłów Mister Maker’a publikacje. Dzieci znajdą w nich całą masę interesujących projektów prac oraz wiele fantastycznych niespodzianek. Propozycje są bardzo różnorodne a ze względu na raczej proste wykonanie i rewelacyjne efekty końcowe bardzo podobają się najmłodszym.

"Mister Maker (Pan Robótka). Dookoła świata. Książka z niespodziankami" to nie tyle sama książka co zbiór projektów wzbogacony o ponad 100 naklejek, wypychanki, gry, druciki kreatywne, klej, oczka i kolorowe pomponiki. Kierując się wskazówkami Pana Robótki będziemy mogli wykonać sympatycznego kangura, lody z gąbki, bąbelkową jaszczurkę, niezniszczalny zamek czy np. makaronowego potwora. Dodatkowo specjalnie dla małych robótkowiczów przygotowane zostały gry planszowe z dwustronną planszą z kostkami i pionkami do samodzielnego złożenia. Zestaw dołączony do książeczki można wykorzystać do realizacji projektów Pana Robótki ale można też samemu spróbować stworzyć z niego coś ciekawego. Z tą publikacją zabawa będzie trwała przez długie godziny.

"Mister Maker (Pan Robótka). Wielka księga aktywności. Ponad 600 naklejek i wycinanek" to obszerna książka z projektami Pana Robótki, do której dołączono aż 600 naklejek i wypychanek. Tutaj najmłodsi dowiedzą się jak przygotować obrazek w pudełku, butelkową rybę, liściaste drzewo, fantastyczny zamek, kolorowego ananasa, śmieszne okulary, jesienne drzewo, rozdarty obrazek czy np. pudełkowy samochód. Do tego na kartach książki czeka wiele gier i zabaw także i tu nudzić się nie można a zabawa trwa bardzo bardzo długo.

Projekty prac zaprezentowane w każdej z książeczek są bardzo dokładnie opisane. Pan Robótka instruuje dzieci krok po kroku jak je wykonać także wszystko jest jasne i zrozumiałe. Myślę, że wiele z nich dostosowanych jest już do możliwości przedszkolaków ale pomysły są na tyle ciekawe, że zainteresują też starsze dzieci. Przed rozpoczęciem pracy mały robótkowicz jest informowany również o tym co będzie niezbędne i co należy sobie wcześniej przygotować by jej wykonanie było w pełni możliwe.

Książki są bardzo fajne, pełne inspiracji i niespodzianek. Oglądając Pana Robótkę w telewizji zazwyczaj dość szybko zapominałam o pomysłach jakie realizował i sposobie ich wykonania. Teraz z pomocą książki razem z dziećmi możemy powoli zająć się wykonaniem wielu z nich.

Udało nam się wykonać już kilka małych arcydzieł, np. biedronki do realizacji których zamiast gliny wykorzystałyśmy plastelinę. Dzieciom bardzo spodobał się ten pomysł a biedronki wyszły bardzo fajnie. Na takie zabawy zawsze znajdzie się czas. Najważniejsze, że dzieci chętnie się do nich garną, bawiąc się przy tym rewelacyjnie. Przy okazji rozwijają swoje zdolności artystyczne, rozwijają wyobraźnię, kreatywność i zapominają o nudzie.
Szczerze polecam ;) Więcej publikacji z serii Pan Robótka znajdziecie na stronie wydawnictwa CEDBrak komentarzy: