sobota, 24 września 2016

"Minecraft. Księga sekretów ocalałych" Mojang

Wydawnictwo: Egmont
Format: 115 x 170 mm
Liczba stron: 112
Rok wydania: 2016
Oprawa: twarda
Cena: 19,74 zł
Do kupienia: TaniaKsiążka


Minecraft, to jak zapewne wiecie, gra komputerowa dla nieco starszych dzieci i dorosłych. Jeżeli w nią nie gracie to z pewnością słyszeliście o niej od innych jej sympatyków. Gra jest bowiem w ostatnim czasie bardzo popularna a grono jej fanów nadal rośnie. Patrząc w ekran Minecraft przypomina układankę z klocków. Właściwie to można zbudować w niej wszystko począwszy od małego domu po najdziwniejsze budowle zarówno pod względem gabarytów jak i pod względem formy. Gra jest więc bardzo absorbująca, dość oryginalna a co najważniejsze kreuje ją sam gracz. W związku z tym nie dziwi mnie fakt, że na rynek trafiają publikacje mające wprowadzić nas w świat Minecrafta, pomóc w opanowaniu podstawowych technik budowania i przetrwania... Jeżeli więc ktoś chciałby spróbować w niej swoich sił i nie bardzo wie od czego zacząć proponuję sięgnąć po bardzo pomocną w tej materii lekturę „Minecraft. Księga sekretów ocalałych”.

Książka jest swoistym przewodnikiem po świecie Minecrafta, poradnikiem dzięki któremu wydaje się on bardziej zrozumiały i łaskawszy. W jego tajniki wprowadzają czytelnika ci którzy ocaleli, przetrwali mimo przeciwności losu i dzielą się teraz zdobytą wiedzą z każdym, kto chciałby poruszać się po świecie Minecrafta płynnie i bezpiecznie. Podpowiadają jak zbudować bazę opartą na solidnych fundamentach, zdobyć broń, chronić własne terytorium czy jakich strategii użyć walcząc w terenie.

Książka jest przystępna i zrozumiała dla czytelnika nawet stykającego się z Minecraftem po raz pierwszy. Skrywa wiele cennych informacji niezwykle przydatnych w wirtualnym świecie. Czeka tam wszak na nas wiele zagrożeń a walka o przetrwanie zdaje się nie mieć końca. Na początku lektura ta może więc ocalić nam życie i w dużym stopniu przyspieszyć poszukiwanie surowców do budowy bazy czy obrony. Dla zapalonych graczy jest natomiast wielką gratką, zawsze jest bowiem coś czego się nie wie, co warto udoskonalić i dopracować.

Warto też w tym miejscu wspomnieć o samym wydaniu publikacji. Książka jest niewielka, poręczna i bardzo solidna. Na jej kartach oprócz typowych wskazówek znajdują się też pomocne czarno-białe ilustracje a na końcu miejsce na własne zapiski.

Jeśli więc interesuje Was temat Minecrafta, chcecie zdobyć bądź doskonalić swoje umiejętności i wiedzę w tejże grze ten poradnik po prostu musi trafić w Wasze ręce. Książka będzie też świetnym pomysłem na prezent dla fanów gry i z pewnością okaże się nieocenioną pomocą dla świeżo upieczonych graczy ;)
* Więcej w temacie Minecrafta znajdziecie tutaj: książki minecraft
 Zajrzyjcie koniecznie ;)


Brak komentarzy: