środa, 14 września 2016

"Maksio szuka domu" Holly Webb

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Oprawa: miękka
Format: 128 x 198 mm
Liczba stron: 128
Rok wydania: 2016
Kategoria wiekowa: 6 - 8 lat
Cena: 14,99 złHistorii przybliżających losy uroczych psiaków i ich małych opiekunów nigdy dość, szczególnie gdy ich przygody są takie codzienne i bardzo wartościowe dla najmłodszych. Moim ostatnim odkryciem jest książka Holly Webb, mistrzyni w dziedzinie powieści o zwierzętach dla dzieci, pt. "Maksio szuka domu". Jest to piękna i wzruszająca opowieść, która poruszy serca wszystkich młodych czytelników. Jesteście jej ciekawi?

Marta już od długiego czasu prosiła rodziców o psa. W końcu udało się. Rodzice postanowili przygarnąć szczeniaka. Wybór padł na owczarka staroangielskiego, którego dziewczynka nazwała Maks. Piesek szybko zadomowił się w domu Marty i ogromnie pokochał dziewczynkę, która najchętniej wcale by się z nim nie rozstawała. Niestety mała opiekunka musi chodzić do szkoły. W tym czasie psiak pozostaje w domu pod opieką mamy, która nieopatrznie zostawia otwarte okno. Maksio postanawia odnaleźć Martę i wydostaje się przez nie na zewnątrz. Szczeniak niestety gubi się a w dodatku zostaje potrącony przez samochód. Bez pomocy nie wróci do domu. Ale czy znajdzie się ktoś kto pomoże choremu szczeniakowi i czy Maksio zobaczy jeszcze kiedyś Martę?

Lekturę, podobnie zresztą jak wszystkie książki z serii Zaopiekuj się mną, przeczytałyśmy ekspresem. Historia Maksia jest wciągająca i wzruszająca ale na szczęście dobrze się kończy. Autorka zwraca w niej uwagę dzieci na fakt, że szczeniak bardzo szybko przywiązuje się do swojego opiekuna, instynktownie szuka go gdy ten się oddala. Maksio nie potrafił odnaleźć Marty a w obcym mu miejscu czuł strach. Przygarniając psiaka trzeba więc zadbać również o jego bezpieczeństwo tak aby przypadkiem się nam nie zgubił i nie został podobnie jak Maksio potrącony przez auto.

Książeczka jest naprawdę interesująca a ciekawa fabuła, prosty tekst i wzruszające scenki są jej wielkimi zaletami. Duża czcionka oraz podział na rozdziały są atrakcyjne dla młodszego czytelnika a urocza okładka przyciągnie do lektury każdego sympatyka historii o zwierzętach. Dodatkowym atutem publikacji są niewielkie szkicowane ilustracje uprzyjemniające czytanie.

Cały cykl będzie atrakcyjny dla każdego malucha, który marzy o własnym zwierzaku. Na kartach książek znajduje się bowiem cała masa informacji odnoszących się do opieki nad psiakami/kotami. Naprawdę warto zwrócić na niego uwagę ;)

Brak komentarzy: