sobota, 10 września 2016

"Kwiaty i bukiety z krepiny" Agnieszka Bojrakowska-Przeniosło

Wydawnictwo: RM
Oprawa: miękka
Format: 204 x 260 mm
Liczba stron: 80
Rok wydania: 2016
Cena: 19,90 złLato nieubłaganie dobiega końca. Już niebawem za oknami zawita jesień, kwiaty powoli zaczną znikać z rabatek a świat przysłonią kolorowe liście. Pomyślałam więc, że fajnie byłoby stworzyć sobie w domu taką małą kolorową oazę z ulubionymi kwiatami, która cieszyłaby oko i była zarazem urocza dekoracją. Inspiracje znalazłam w książce pt. "Kwiaty i bukiety z krepiny", a muszę przyznać, że było ich tam naprawdę wiele.

Jest to publikacja, która pomoże w opanowaniu podstawowych technik potrzebnych do stworzenia najróżniejszych bibułkowych kwiatów. W książce znajdują się propozycje wykonania aż 18 ich gatunków: anturium, aster, gerbera, goździk, krokus, lawenda, lilak, lilia, margaretka, niezapominajka, pełnik europejski, piwonia, przebiśnieg, róża, słonecznik, tulipan oraz strelicja królewska.

Przy każdym pomyśle obejmującym czasem jedną a czasem nawet kilka rozkładówek znajduje się lista materiałów potrzebnych do realizacji projektu oraz  bardzo szczegółowa instrukcja wykonania krok po kroku wzbogacona każdorazowo barwnymi ilustracjami. Zawsze oprócz tego autorka zaprezentowała nam fotografię na której pokazała cały bukiet skomponowany przy realizacji danego projektu. Modele nie są natomiast bardzo skomplikowane niemniej jednak ich wykonanie na pewno wymaga sporego nakładu czasu, precyzji i cierpliwości. Z pewnością jednak ich wykonanie sprawi każdemu kto lubi tego typu zajęcia ogromną satysfakcję.

Ja do lektury zasiadłam wraz z dziećmi i wspólnymi siłami udało nam się wykonać kilka uroczych kwiatuszków. Taka praca rozwija u najmłodszych wyobraźnię przestrzenną i zwyczajnie sprawia wielka radość. A, że moje dzieciaczki bardzo lubią takie twórcze zabawy nie musiałam ich specjalnie zachęcać do tego aby spróbowały swoich sił. Z pewnością książeczka jeszcze nie raz pomoże przepędzić nudę z naszego domu i zainspiruje do stworzenia kolorowych bukietów, które będą cieszyły nasze oczy o każdej porze roku. Nic tylko działać. Zachęcam do sięgnięcia po prezentowany egzemplarz. Warto ;)

Brak komentarzy: