piątek, 2 września 2016

Kubuś i przyjaciele. Kolorowanki z naklejkami

"Kubuś i przyjaciele. Kolorowanka z naklejkami"
Wydawnictwo: Ameet
Format: 205 x 290 mm
Kategoria wiekowa: 3 - 5 lat
Liczba stron: 32
Oprawa: miękka
Cena: 7,99 zł
Do kupienia: Platon24

"Kubuś i przyjaciele. Malowanka dla malucha"
Wydawnictwo: Ameet
Format: 218 x 220 mm
Kategoria wiekowa: 3 +
Liczba stron: 16
Cena: 4,24 zł
Do kupienia: Platon24Kolorowanki dla najmłodszych już kilka razy gościły na moim blogu i chyba nigdy nie nadejdzie moment gdy powiem im stop. Wciąż wpadają mi w oko kolejne interesujące pozycje i dlatego wciąż chętnie powracam do tego tematu. Różnorodne malowanki to wszak nieodłączny element beztroskiego dzieciństwa. Bez takich książeczek nie byłoby ono tak barwne i radosne…

Dziś chciałabym zwrócić uwagę na piękne kolorowanki z naklejkami w zestawie, których tematyka jest ściśle powiązana z ulubieńcem najmłodszych czyli sympatycznym Kubusiem Puchatkiem. Poprzez to zainteresuje się nimi oczywiście każdy maluch. A o czym mowa? O kolorowankach pt. "Kubuś i przyjaciele. Kolorowanka z naklejkami" oraz "Kubuś i przyjaciele. Malowanka dla malucha". Na stronach każdej malowanki na wypełnienie kolorami czekają najróżniejsi bohaterowie ze Stuwiekowego Lasu jak Kubuś, Tygrysek, Prosiaczek, Kłapouchy, Pan Sowa czy Królik.

Pierwsza z kolorowanek jest większa i obszerniejsza. Obrazki nadrukowane są w niej czarną wyraźną kreską a dodatkiem do książeczki są 33 naklejki, które maluchy mogą wykorzystać dowolnie. Ponadto we wnętrzu książeczki nie znajdują się tylko kolorowanki. Do każdego obrazka dołączone jest bowiem krótkie polecenie nawiązujące do ilustracji. Dzieci muszą coś dorysować, czasem wystarczy coś dopowiedzieć. Ponadto zawierają one literki więc najmłodsi uczą się przy okazji alfabetu.

Druga z książeczek jest mniejsza i cieńsza od poprzedniej. Tutaj obrazki nadrukowane są wyraźnie niebieskim tuszem. Do każdej kolorowanki, podobnie jak w poprzednim przypadku, dołączone jest zadanie do wykonania. Maluchy muszą najczęściej przykleić na ilustracji odpowiednie naklejki. Nie wszystkie naklejki dołączone do malowanki są potrzebne do wykonania poszczególnych poleceń dlatego ta część, która zostaje może być dowolnie wykorzystana przez dzieci.

Obrazki jakie znajdują się na kartach prezentowanych egzemplarzy są bardzo proste, nieskomplikowane, w dużym formacie, z małą ilością elementów do kolorowania. W sam raz dla dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z kolorowaniem i przedszkolaków.

Moje dzieci tradycyjnie nie mogły sobie odmówić i niemal natychmiast w ruch poszły kredki, pisaki i inne mazidła. Obrazki spodobały się im bez wątpienia a książeczki powędrowały nawet z córką do przedszkola gdzie kolorowała wraz z koleżankami. Na mnie zresztą również zrobiły dobre wrażenie. Po prostu są nieskomplikowane i prezentują się bardzo sympatyczne. Zabawa z nimi to więc czysta przyjemność. Przy okazji doskonaląca też zręczność i precyzję naszych pociech.

Pozostaje mi tylko zachęcić do zainteresowania prezentowanymi kolorowankami, na pewno warto, tym bardziej, że ceny są bardzo atrakcyjne ;)


* Za egzemplarze kolorowanek dziękuję księgarni Platon24Brak komentarzy: