sobota, 3 września 2016

"Kolory. Kubuś i przyjaciele"

Wydawnictwo: Ameet
Oprawa: książka całokartonowa
Format: 175 x 175 mm
Liczba stron: 10
Rok wydania: 2014
Cena: 9,27
Do kupienia: Platon24Pokazywałam Wam już piękne kolorowanki oraz malowanki wodne z Kubusiem Puchatkiem. Tym razem ten sympatyczny miś pomoże najmłodszym w nauce kolorów. Jesteście ciekawi jak sobie z tym poradzi?

"Kolory. Kubuś i przyjaciele" to mała kartonowa książeczka przyciągająca uwagę dość nietypowym kształtem. Każda rozkładówka poświęcona jest jednemu wybranemu kolorowi, którego łatwo znaleźć dzięki wysuniętym barwnym registrom. Na pierwszej stronie dzieci mają pokazany dany kolorek na ilustracji a tuż obok na kolejnej ilustracji same muszą go odnaleźć. W ten sposób nauka jest łatwa i naprawdę cieszy maluchy.

Na pierwszy plan książeczki wysuwają się bardzo kolorowe, żywe i urocze ilustracje na których znajdziemy wszystkich przyjaciół ze Stuwiekowego Lasu. Co najważniejsze są to ilustracje bardzo zrozumiałe i nieskomplikowane dla dzieci. W tym wypadku ta prostota, ciepły sposób zaprezentowania bohaterów najmłodszym, sprawdza się rewelacyjnie. Jeżeli chodzi o tekst to nie ma go zbyt wiele, co jest oczywiście rzeczą normalną dla tego typu publikacji. Każda kolejna strona to wiedza, którą maluchy mogą przyswoić w najlepszy dla nich sposób - na wesoło i ciekawie, a wszystko to za sprawą uroczego misia i jego przyjaciół.

Karty książeczki wykonane są z grubego kartonowego papieru. Ponadto rogi są delikatnie zaokrąglone, co sprawia, że maluszek może bezpiecznie się nią bawić a dodatkowo ich nie pozagina i książeczka będzie znacznie dłużej cieszyła oko estetycznym wyglądem. Ogólnie więc wydanie jest naprawdę solidne, wytrzymałe i przez długi czas będzie dostarczać maluchom rozrywki.

Moja córka bardzo chętnie sama sięga po tę książeczkę oglądając kolorowe ilustracje i opowiadając co widzi na każdej z nich. Widzę, że przypadły jej do gustu, czemu w sumie wcale się nie dziwię i oczywiście bardzo mnie to cieszy. Dzieci trzeba oswajać z książkami od najmłodszych lat a prezentowana publikacja idealnie się do tego nadaje. Adresowana jest co prawda do dzieci powyżej trzech lat jednak nie widzę przeszkód aby nie podsunąć jej młodszym dziaciaczkom.

Oczywiście książeczki, które pomagają maluchom w ciekawy i zrozumiały sposób poznawać otaczający je świat, uczyć potrzebnych i praktycznych rzeczy, są zawsze przez nas ciepło przyjmowane, a ta zrobiła na nas dodatkowo bardzo dobre wrażenie rewelacyjnym wydaniem. Z czystym sercem polecam ją najmłodszym ;)* Za egzemplarz książki dziękuje księgarni Platon24


Brak komentarzy: