czwartek, 8 września 2016

"Gwiazdko, gdzie jesteś?" Holly Webb

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Oprawa: miękka
Format: 128 x 198 mm
Liczba stron: 128
Rok wydania: 2016
Cena: 14,99 złOd kiedy moja córka nauczyła się czytać sięga najczęściej po książki o zwierzętach. Pomimo, że ma ich sporo w domowej biblioteczce regularnie odwiedza również tę szkolną i nieraz po kilka razy przynosi do domu tą samą książkę by któryś raz z kolei zagłębić się w losy ulubionych bohaterów. Do kanonu jej ulubionych lektur zaliczyć można wiele tytułów ale szczególną sympatią darzy książki brytyjskiej pisarki Holly Webb Zaopiekuj się mną. Dziś więc kilka słów o kolejnej lekturze z tej właśnie serii. Z pewnością warto poświęcić jej chwilkę...

"Gwiazdko, gdzie jesteś?" to historia opowiadająca o losach młodej kotki o imieniu Gwiazdka oraz dziewczynki Jadzi, która pomimo że nie jest jej właścicielką, bardzo kocha ślicznego kociaka. Jadzia nie ma swojego zwierzaka gdyż jej rodzice stanowczo się temu sprzeciwiają. Dziewczynka jest wielką miłośniczką kotów. Znają ją wszystkie kociaki w okolicy i co najważniejsze bardzo lubią. Gdy pewnego dnia w oknie sąsiedniego domu pojawia się nowy mały kociak Jadzia nie może oderwać od niego oczu. Zwierzak zaprzyjaźnia się z dziewczynką i często odwiedza ją przychodząc do ogrodu dziewczynki. Wtedy właśnie sąsiedzi postanawiają wyjechać na kilka tygodni i Jadzię proszą o opiekę nad zwierzakiem. Dziewczynka jest bardzo szczęśliwa i z niecierpliwością oczekuje na Gwiazdkę we własnym domu. Czy jednak podoła opiece nad kociakiem, który pewnego dnia znika gdzieś bez śladu?

Autorka na kartach książki opowiada dzieciom ciepłą i uroczą historię dlatego najmłodsi przeczytają ją z uwagą i uśmiechem na buźkach. Przygoda Jadzi pokazała, że futrzak może dać całej rodzinie dużo radości i nie zrozumiemy tego jeżeli nie posiadaliśmy nigdy zwierzaka w domu. Co prawda opieka nad kotem wymaga odpowiedzialności i poświęcenia ale jakże wiele w zamian może dać taki obdarzony miłością zwierzak nawet nie sposób wyrazić słowami.

Lekturę czyta się lekko i przyjemnie a jej język jest przystępny i zrozumiały dla młodego czytelnika. Nam książka bardzo się spodobała a losy Jadzi i Gwiazdki wciągnęły. Sama historia nie jest zbyt długa i pozbawiona zbędnych opisów. Warta uwagi jest też spora czcionka, która z pewnością uprzyjemni dziecku czytanie. Polecam tę lekturę wszystkim małym miłośnikom zwierząt, z pewnością wywoła u nich uśmiech na twarzy i idealnie sprawdzi się w jesienne, długie wieczory.
Brak komentarzy: