środa, 28 września 2016

Gram z maluchem...

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Oprawa: karton
Format: 195 x 154 mm
Rok wydania: 2016
Cena: 25,90 zł

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Oprawa: karton
Format: 195 x 154 mm
Rok wydania: 2015
Cena: 19,99 zł


Nie raz pokazywałam Wam już najróżniejsze gry i zabawy dla dzieci. Trudno określić kiedy jest dobry moment aby zacząć z dzieckiem przygodę z puzzlami i innymi grami planszowymi. Oczywiście im wcześniej tym lepiej gdyż to bardzo rozwijające i edukacyjne formy zabaw. Dziś w związku z tym pokażę coś co z pewnością będzie idealnym pomysłem właśnie dla tych najmłodszych dzieciaczków a mianowicie dwa interesujące zestawy. Każdy z nich adresowany jest do dzieci w wieku 0 - 3 lata. Idealna zabawa na start, co sądzicie?

W środku kartonowego pudełka pt. "Buzz i Chudy. Gram z Disneyem" najmłodsi znajdą dwie figurki do zabawy np. w teatrzyk z sylwetkami Buzza Astrala oraz Chudego. Można dokleić do nich patyczki i traktować jako pacynki. Oprócz nich na dzieci czekają również puzzle w najprostszej wersji tj. dwuelementowe z wizerunkami postaci z bajki Toy Story. Takich układanek jest w sumie 10, po 2 na każdej kartonowej ramce. Puzzle są wyjątkowo duże co jest rzadkością a już na pewno zachętą dla najmłodszych dzieci aby spróbować w zabawie własnych sił. Obrazki, które dzieci muszą połączyć w pary są natomiast proste, sylwetki bohaterów podzielono na dwie części więc nietrudno je dopasować i zawsze występują pojedynczo. Kolejną atrakcją jest niewielkich rozmiarów książeczka dołączona do zestawu. W jej wnętrzu rodzice znajdą ciekawe pomysły zabaw dla maluchów inspirowanych bajką.

Wewnątrz kartonika pt. "Gram z Sówka Zuzią. Pojazdy" dzieci znajdą właściwie podobny zestaw oprócz kartonowych figurek. Są tu natomiast podobne puzzle z tym, że układanek jest 12, po dwie na jednej kartonowej ramce. Na puzzle składają się obrazki najróżniejszych pojazdów: balonu, żaglówki, samolotu, motocykla, koparki, traktora, autobusu, karetki pogotowia, lokomotywy, straży pożarnej, policji i betoniarki. Puzzle są duże a obrazki jakie się na nich znajdują z pewnością zaciekawią wszystkie dzieci, które fascynują się najróżniejszymi pojazdami, głównie chłopców. Obrazki są oczywiście bardzo proste. Każdy pojazd podzielony jest na dwie części więc nietrudno je dopasować i zawsze występują tylko w jednej parze. Kolejną atrakcją dla maluszków oraz ich rodziców jest niewielkich rozmiarów książeczka dołączona do zestawu. W jej wnętrzu dzieci znajdą ciekawe kolorowanki wszystkich pojazdów jakie znajdują się na kartonowych układankach.

Oba zestawy sprawdzą się u najmłodszych dzieci, myślę, że gdzieś począwszy od około 18 - 24 miesiąca. Młodszym, co zauważyłam obserwując swojego malucha, trudno jest się jeszcze na nich skupić a i dopasowanie elementów puzzli nie jest takie proste. Nie twierdzę jednak, że nie warto takim maluchom w ogóle ich pokazywać. Wręcz przeciwnie. Warto próbować aż pewnego dnia okaże się, że maluch samodzielnie ułoży prostą układankę i będzie to znak, że można rozpocząć zabawę z innymi, odrobinę trudniejszymi.

Jeśli chodzi o jakość wykonania to naprawdę nie można się do niczego przyczepić. Zestawy są solidne, pudełeczka bardzo trwałe a kartonowe puzzle grube i wytrzymałe. Wizualnie prezentują się bardzo interesująco. Są kolorowe, proste i po prostu dziecięce. Co do książeczek również one zajmą na dłuższą chwilę, idealnie nadają się na pierwsze kolorowanki i podsuwają kilka fajnych pomysłów zabaw, prostych aczkolwiek absorbujących dla dzieci.

Z takimi zestawami maluchy mogą się bawić i uczyć ćwicząc spostrzegawczość, koncentrację, zdolności manualne, umiejętność kojarzenia oraz rozwijać wyobraźnię bawiąc się w teatrzyk. Dla mnie rewelacja pod każdym względem. Polecam ;)

Brak komentarzy: