poniedziałek, 12 września 2016

"Figa tęskni za domem" Holly Webb

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Oprawa: miękka
Format: 128 x 198 mm
Liczba stron: 128
Rok wydania: 2015
Kategoria wiekowa: 6 - 8 lat
Cena: 14,99 zł


Już nie raz opowiadałam Wam o książkach Holly Webb ale zważając na fakt, że tak bardzo lubi je moja córka wciąż sięgamy po kolejne tytuły. Tym razem zapoznałyśmy się z historią sympatycznej labradorki i jej małej opiekunki...

"Figa tęskni za domem" to opowieść o rozłące, tęsknocie i wielkiej miłości małej Figi i dziewczynki o imieniu Madzia. Cała przygoda rozpoczyna się od tego, że rodzina Madzi planuje wyprowadzkę. Trzeba spakować wszystkie rzeczy i przewieźć je do nowego domu więc wokół panuje wielkie zamieszanie. Ta sytuacja bardzo stresuje szczeniaka oraz dziewczynkę, która mimo iż zaakceptowała już myśl o przeprowadzce denerwuje się zmianami jakie zachodzą w jej życiu. Okazuje się ponadto, że Figa również przeżywa cały ten harmider. Rodzice decydują się więc odesłać ją na kilka dni do domu babci. Ta rozłąka ogromnie smuci zarówno psiaka jak i dziewczynkę. Jak Figa poradzi sobie w domu babci, z dala od Madzi, nie wiedząc kiedy i czy w ogóle ją jeszcze zobaczy...?

Lektura, podobnie zresztą jak cały cykl, jest pełna wzruszeń, jest mądra i pouczająca. Figa, pomimo że mieszka z Madzią dopiero od niedawna, bardzo ją kocha. Podobnie jest w przypadku dziewczynki. Trudno jest jej rozstać się z ukochanym psiakiem nawet na kilka dni mimo iż rozumie, że to najlepsze rozwiązanie. Psiak jednak nie wie czym spowodowana jest rozłąka. Tęskni za swoją opiekunką i zrobi wszystko aby znów być przy niej.

Myślę, że lektura spodoba się każdemu maluchowi. Jest bardzo ciepła i w sumie prosta. Uczy przy okazji, że jesteśmy odpowiedzialni za naszego zwierzaka, przypomina, że zwierzęta podobnie jak ludzie mają uczucia i przywiązują się do swojego opiekuna. Posiadanie zwierzaka daje mnóstwo radości ale wymaga od nas odpowiedzialnego zachowania, czasem nawet poświęcenia.

Książka przyciąga młodego czytelnika uroczą okładką prezentującą słodkiego szczeniaka. W środku natomiast na najmłodszych czekają delikatne czarno-białe ilustracje i duża czcionka ułatwiająca samodzielne czytanie. Zdecydowanie jest to lektura obowiązkowa dla wszystkich małych miłośników zwierząt. Gorąco polecam ;)
Brak komentarzy: