poniedziałek, 5 września 2016

"Biżuteria z paciorków i koralików. Wyd. 3" Denise Hoerner

Wydawnictwo: RM
Oprawa: miękka
Format: 204 x 260 mm
Liczba stron: 64
Rok wydania: 2016
Cena: 16,90 zł


Myślę, że każda kobieta docenia własnoręcznie wykonaną biżuterię, która jest wszak niepowtarzalna, oryginalna i po prostu modna. Samodzielnie wykonana ozdoba to okazja do wykazania się kreatywnością i wyobraźnią a stworzona w ten sposób bransoletka czy naszyjnik zawsze cieszą i są dumą twórcy. Gdy jednak brakuje inspiracji źródłem pomysłów może stać się fajna książka, jak chociażby ta, którą po którą sięgnęłam wraz z moimi córkami, pt. „Biżuteria z paciorków i koralików”.

Już sama okładka publikacji przyciąga wzrok. W środku natomiast lektura zaskakuje oryginalnymi i ciekawymi pomysłami. Są tu przede wszystkim naszyjniki ale znalazłam też kilka pomysłów na oryginalne kolczyki, bransoletki, pierścionek czy szpile. Wszystko to wykonane z różnorodnych materiałów. Wśród nich najważniejsze są najróżniejsze szklane koraliki ale do wykonania biżuterii potrzebny będzie również sznurek, ozdobna nić, żyłka, wstążki i zapinki.

Układ lektury jest bardzo prosty i przejrzysty. Zazwyczaj na jednej rozkładówce znajduje się jeden projekt do zrealizowania, który uwzględnia spis materiałów oraz instrukcję wykonania krok po kroku niestety jednak bez zdjęć poszczególnych etapów pracy, co czasem byłoby bardzo pomocne. Tuż obok tych wiadomości znajdziemy dużą fotografię gotowej biżuterii.

W książce znalazłam wiele ciekawych pomysłów ale i wiele stylów. Myślę, że każda pani znajdzie tu coś dla siebie. Projekty nie są jakoś specjalnie skomplikowane, może troszkę czasochłonne i wymagające zręczności, ale za to po wykonaniu rezultat naszej pracy prezentuje się bardzo uroczo. Można z nich stworzyć niepowtarzalną biżuterię na każdą okazję i w każdym kolorze. Wystarczy odrobina chęci i uważne śledzenie wskazówek wykonania. Moje dziewczyny uwielbiają takie twórcze zabawy, toteż ich entuzjazm na widok tej książeczki wcale mnie nie zdziwił. Na pewno spędzimy przy niej wspólnie wiele czasu projektując uroczą i niepowtarzalną biżuterię. Szczerze polecam ;)Brak komentarzy: