wtorek, 9 sierpnia 2016

"Star Wars. Krótkie opowieści na dobranoc"

Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: flexi
Format: 200 x 250 mm
Liczba stron: 176
Rok wydania: 2016
Cena: 23,99 zł


Jeżeli wasze dzieci są sympatykami Gwiezdnych Wojen, podobnie jak mój syn, koniecznie przyjrzyjcie się najnowszej publikacji wydawnictwa Egmont. W jego ofercie pojawiła się bowiem interesująca propozycja dla najmłodszych fanów sagi pt. "Star Wars. Krótkie opowieści na dobranoc".

Książka jest typowym zbiorem opowiadań dla dzieci. Wszystkich historyjek jest aż 11 a ich tematyka oczywiście ściśle nawiązuje do przygód ze świata Gwiezdnych Wojen. Najmłodsi zaglądając do książki dowiedzą się co takiego wydarzyło się podczas wyścigu ścigaczy, w którym rywalizowało wielu zawodników i oczywiście każdy z nich chciał wygrać. Wśród zawodników byli uczciwi i zaradni jak Anakin, ale byli też oszuści, którzy zamierzali wygrać w nieuczciwej rywalizacji jak Sebulba. Tylko czy oszustwo popłaca? Kto wyjdzie zwycięsko z tej kosmicznej rywalizacji?

Takich niezwykłych opowieści na kartach publikacji jest znacznie więcej. Maluchy dowiedzą się więc ponadto co wyniknie z pojedynku Mistrza Yodo i jego ucznia hrabiego Dooku. Przeczytają też o tym czy rycerzowi Jedi uda się uratować przywódcę Senatu Republiki z rąk nikczemnego hrabiego Dooku. Poznają historię mrocznego Lorda Vadera, który zamierza posiąść plany stacji bojowej, które księżniczka Leia ma dostarczyć na Alderaana...

Każda z historii pochłonęła bez reszty mojego małego miłośnika Star Wars. Są zrozumiałe już dla przedszkolaków a ich przeczytanie zajmuje każdorazowo niewiele czasu bo zaledwie jakieś 5 minut. Idealnie gdy szukamy niedługich opowieści na dobranoc. Oczywiście poza ciekawą treścią i bardzo dynamicznie rozwijającą się akcją satysfakcjonują też nieskomplikowane ilustracje, które zdecydowanie dominują na kartach książki. Myślę, że takie wydanie powinno znaleźć się w każdej biblioteczce małego fana Gwiezdnych Wojen. Z doświadczenia też wiem, że książka ta ma ogromną szansę na bycie tą ulubioną lekturą czytaną maluchom do poduszki przez wiele kolejnych wieczorów. Polecam oczywiście ;)Brak komentarzy: