piątek, 12 sierpnia 2016

"Plastelinki. Zwierzaki cudaki" Maria Makarenko

Wydawnictwo: CED
Oprawa: twarda
Format: 290 x 205 mm
Liczba stron: 64
Rok wydania: 2014
Cena: 18,42 złMoje dzieci bardzo lubią najróżniejsze twórcze zabawy. Skoro więc chęci mają pod dostatkiem wciąż szukamy ciekawych inspiracji aby urozmaicić sobie zabawę. Fajnym pomysłem okazała się książka „Plastelinki. Zwierzaki cudaki”, przy której spędziliśmy ostatnio sporo czasu i przerobiliśmy wszystką plastelinę jaka była w domu ;)

W książce tuż po krótkim aczkolwiek sensownym wprowadzeniu, dzieci znajdą całą masę inspiracji do stworzenia swojego małego plastelinowego zoo. Całość podzielona została na trzy rozdziały tj. zwierzęta prehistoryczne – głównie dinozaury, zwierzęta egzotyczne jak lew, małpa, kobra, krokodyl, struś, nosorożec, słoń, tygrys i żyrafa oraz zwierzęta domowe: kogut, koń, jamnik, dalmatyńczyk, kot, prosiaczek, kura, owca i krowa. W każdym z nich znajduje się dokładnie po 9 propozycji modeli zwierzaków do samodzielnego wykonania.

Modele prezentują się bardzo imponująco, ale dzięki precyzyjnym instrukcjom ich realizacja nie jest zbyt trudna. Wyjaśnienia wykonania każdego projektu krok po kroku autor podpiera ilustracjami. Najpierw prezentuje nam potrzebne do modelowania kulki wskazując na ich kolory i wielkości a dalej formuje kolejno każdą z nich łącząc wszystkie elementy w zdumiewającą finalną całość. Powstałe w ten sposób zwierzaki są bardzo interesującą kopią oryginałów a dbałość o detale i nieskomplikowana technika autorki zrobiły na mnie ogromne wrażenie.

Mimo, iż razem z dziećmi bardzo lubimy twórcze zabawy z plasteliną jakoś nigdy nie było nam po drodze. Brakowało inspiracji i ciekawych pomysłów a efekty dotychczasowej pracy z plasteliną średnio nas zadowalały. Dzięki prezentowanej książeczce dostrzegliśmy w zwyczajnej plastelinie ogromny potencjał a nasza praca w końcu przynosi dające ogromną satysfakcję rezultaty. Mała rzecz a cieszy ;)

Wydanie wygląda ogólnie solidnie i estetycznie. Zarówno grafika jak i układ lektury są przystępne i zrozumiałe nawet dla przedszkolaków. Książka jest bardzo kolorowa a wszystkie pomysły wręcz zawróciły nam w głowach i bardzo przypadły do gustu. Myślę, że publikacja posłuży nam nie raz dostarczając ciekawych pomysłów na twórcze zabawy i rozwinie jeszcze bardziej talenty artystyczne, wyobraźnię przestrzenną i kreatywność moich dzieci.

Polecam, na pewno warto zwrócić na nią uwagę ;)
Brak komentarzy: