poniedziałek, 8 sierpnia 2016

"Mistrzowskie karty. Zwierzęta pod ochroną"

Wydawnictwo: Wilga
Liczba kart: 50
Oprawa: kartonowe pudełko
Format: 125 x 150 mm
Rok wydania: 2016
Cena: 23,99 złMoje dzieci, wszystkie bez wyjątku, kochają zwierzęta. Lubią je obserwować w naturalnym środowisku i chętnie sięgają po literaturę, która przybliża ich sylwetki oraz opowiada o nawykach. Mamy już w swojej kolekcji wiele książek o zwierzętach, mamy gry planszowe a od niedawna mamy także karty...

"Mistrzowskie karty. Zwierzęta pod ochroną" to idealne połączenie zabawy z nauką. Jest to zestaw składający się z 50 kart. Na każdej z nich znajdują się stałe elementy tj. ilustracja zagrożonego wygięciem zwierzaka, jego nazwa oraz miejsce występowania. Poniżej zamieszczono 3 pytania: łatwe, średnio trudne i trudne, punktowane odpowiednio od 1 - 3 punktów. Na odwrocie kart znajdują się natomiast poprawne odpowiedzi oraz ciekawostki odnoszące się do danego gatunku.

Dużym plusem kart jest ich wielkość. Dzięki temu właśnie, że są duże, informacje na nich zawarte są bardzo czytelne, wszystko jest poukładane i estetyczne. Dodatkowo karty różnią się kolorami w zależności od miejsca występowania zwierząt: zwierzęta leśne (fioletowy), zwierzęta górskie (niebieski), zwierzęta żyjące w wodzie (zielony), zwierzęta żyjące na stepie i sawannie (pomarańczowy). Za grafikę należy się więc naprawdę duży plus.

Fajnym pomysłem jest też solidne kartonowe pudełko, które na pierwszy rzut oka przypomina książkę, wewnątrz którego znajdują się karty. Jest ono dodatkowo zabezpieczone gumką więc nie otwiera się samo i bez obaw możemy zabrać cały zestaw chociażby w podróż.

Karty sprawdziły się w naszym przypadku rewelacyjnie. Dzieci zabrały je na ostatni wyjazd ale bawią się też chętnie w domu. Pytania są bardzo różnorodne ale adresowane bardziej do dzieci starszych, począwszy gdzieś od szkoły podstawowej. Młodsze mogą mieć z nimi problem. Maluchy szybko jednak zapamiętują usłyszane odpowiedzi i kiedy po raz kolejny pada to samo pytanie doskonale znają odpowiedź. Zestaw jest więc bardzo rozwijający, wzbogaca wiedzę najmłodszych na temat chronionych gatunków zwierząt świata, doskonali pamięć i jest doskonałym sposobem na naukę połączoną z wesołą zabawą.

Zdecydowanie polecam cały zestaw wszystkim maluchom kochającym zwierzaki. Fajnie sprawdza się również jako gra rodzinna i naprawdę wzbogaca wiedzę dzieci zachęcając je do odkrywania tajemnic z niezwykłego świata zwierząt.


Brak komentarzy: