piątek, 26 sierpnia 2016

"Ktoś ukradł Prążka!" Holly Webb

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Oprawa: miękka
Format: 128 x 198 mm
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 128
Seria: Zaopiekuj się mną
Cena: 14,99 zł
Do kupienia (teraz w promocyjnej cenie 9,74 zł): Platon24Brytyjska pisarka Holly Webb ma na swoim koncie wiele pięknych książeczek dla dzieci z psiakami i kociakami w roli głównej. Są to wzruszające opowieść dla dzieci w wieku 6-10 lat. Lubimy je czytać i dlatego dziś chciałabym opowiedzieć o kolejnym tytule autorki z serii Zaopiekuj się mną tj. książce "Ktoś ukradł Prążka!".

Tym razem czytelnik poznaje Oliwkę i jej rodzinę. Dziewczynka od dawna marzy o kociaku. Jej rodzice w końcu decydują się na przygarnięcie kotka ze schroniska jednak najpierw muszą udowodnić, że będzie on miał u nich należyta opiekę. Do domu Oliwki zawita bowiem pracownik schroniska w celu przeprowadzenia małego wywiadu. Dziewczynka bardzo się tym denerwuje bo chciałaby wypaść jak najlepiej jednak jej brat, zawsze skory do psot i figli mimo iż che mieć kotka, nie może powstrzymać się od psikusów. Wywiad na szczęście przebiega pomyślnie i w ich domu pojawia się uroczy mały kociak. Prążek jest bardzo ciekawskim zwierzakiem i często zdarza mu się utknąć w jakimś ciasnym kącie. Zarówno Oliwka jak i jej brat bardzo chcą pochwalić się nowym zwierzakiem swoim przyjaciołom więc zapraszają ich kolejno do siebie. Gdy przychodzi kolega Szymka okazuje się, że kociak zniknął. Czy uda się go odnaleźć? Co właściwie przytrafiło się małemu kotkowi i czy Szymek oraz jego kolega mają z tym coś wspólnego?

Historia Prążka jest ciepła i wzruszająca, pełna wartościowej treści i ciekawostek odnoszących się do opieki nad małym kotkiem. Wszystkie zwierzaki pragną domu, w którym będą kochane, szanowane i bezpieczne. Instynktownie wyczuwają ludzi mających wobec nich złe zamiary. Małe kotki są przy tym ciekawskie, pełne energii i nie do końca potrafią właściwie ocenić sytuację. Często wchodzą też w miejsca, z których trudno im się wydostać. Przygarniając takiego malucha trzeba więc być na to przygotowanym i pamiętać, że kotek to nie zabawka.

Lekturę czytało się naprawdę przyjemnie a losy małego kociaka wciągnęły moje dzieci. Język i styl są bardzo zrozumiałe dla młodego czytelnika. Duża czcionka sprawia zaś, że czytanie jest szybkie a do sedna historii docieramy niemal ekspresowo. W książce dzieci znajdą kilka czarno-białych ilustracji, które przybliżą maluchom sylwetki bohaterów a na okładce słodkiego małego Prążka zachęcającego do poznania jego historii. Oczywiście gorąco polecam Wam tę lekturę a także wszystkie inne z serii.

Brak komentarzy: