wtorek, 16 sierpnia 2016

"Kopciuszek. Czytaj – Dotykaj – Słuchaj"

Wydawnictwo: Olesiejuk
Format: 170 x 220 mm
Liczba stron: 10
Rok wydania: 2016
Oprawa: twarda
Cena: 26,39 zł
Do kupienia: Tania książkaKopciuszek to piękna i stara baśń, którą zna dziś każdy bez względu na wiek. Mam w swojej biblioteczce jej kilka różnych wydań ale postanowiłam skusić się na kolejne, które przykuło moją uwagę zupełnie przypadkiem ale które bardzo szybko przypadło do gustu moim córkom. Publikację tę nie tak dawno zaoferowało dzieciom wydawnictwo Olesiejuk, a nosi ona tytuł „Kopciuszek. Czytaj - Dotykaj - Słuchaj".

Pięknie prezentuje się już sama okładka a i w środku jest równie kolorowo i ciekawie. Kopciuszek nie miał łatwego życia. Ciągła praca i usługiwanie siostrom sprawiły, że dziewczyna chodziła wciąż brudna i w starych porwanych sukniach. Pewnego razu królestwo obiegła wiadomość, że młody książę wyprawia bal na którym che znaleźć sobie żonę. Na ów bal zaprasza wszystkie panny z okolicy. Oczywiście Kopciuszek bardzo chciałby pójść z siostrami na bal do księcia ale ma mnóstwo pracy. Wtedy pojawia się dobra wróżka i spełnia marzenie Kopciuszka...

Wersja bajki może nie jest najdłuższa, kilkuminutowa, ale zawiera każdą ze znanych dzieciom scen. Czytanie, które w naszym domu spoczęło na moich barkach, uatrakcyjniają zdecydowanie elementy dźwiękowe znajdujące się na każdej rozkładówce. Dźwięki są krótkie za to bardzo ożywiają poszczególne sceny. Wszystko to sprawia, że zwykła, dobrze już znana dzieciom klasyczna bajka, staje się oryginalna, bardzo atrakcyjna i współczesna.

Książka nie ma typowego panelu dźwiękowego jak to jest zazwyczaj. Na każdej rozkładówce znajduje się gwiazdka po wciśnięciu której uruchamiają się melodie z tej właśnie części historii. Dźwięki znajdują się na ilustracji i oznaczone są kółkami. W zależności od tego w którym miejscu ilustracji się znajdują możemy usłyszeć to co przedstawiają dane scenki. Właściwie możemy je wduszać bez specjalnej kolejności ale możemy też w trakcie czytania bez problemu dopasować odpowiednią scenkę do tekstu i w ten sposób stworzyć piękną wzbogaconą uroczymi dźwiękami historię. Nie trudno też jest się nimi posługiwać. Dzieci muszą bowiem naciskać lekko kółeczka rozsiane po ilustracjach i gotowe. Dźwięki są natomiast czyste i przyjemne dla ucha.

Moje dziewczyny są publikacją oczarowane. W sumie nie dziwi mnie to gdyż z jednej strony książeczka prezentuje się fantastycznie, bajka napisana jest w sposób ciekawy a 35 dźwięków jakie towarzyszą nam podczas czytania sprawia, że przygoda z lekturą jest przyjemna i jeszcze bardziej oddziałuje na naszą wyobraźnię.

Bez wątpienia taka baśń przyciągnie do siebie najmłodsze maluchy bo to głównie do nich jest adresowana. Myślę jednak, że te nieco starsze dzieci, które potrafią już samodzielnie czytać, lektura również usatysfakcjonuje i wywoła szeroki uśmiech na ich buźkach. W końcu Kopciuszek to tak uniwersalna i ponadczasowa baśń, że nie sposób przejść obok niej obojętnie, w tym wydaniu natomiast oczywiście bardzo ją Wam polecam ;)

* Za egzemplarz książki dziękuję księgarni Tania książka


Brak komentarzy: