środa, 31 sierpnia 2016

"Barbie. Gwiezdna przygoda" Victoria Saxon

Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: twarda
Format: 205 x 285 mm
Liczba stron: 64
Rok wydania: 2016
Kategoria wiekowa: 3 - 7 lat
Cena: 22,49 zł"Barbie, gwiezdna przygoda" to książka, która powstała na podstawie filmu o tym samym tytule. Tę nowość od kilku dni najmłodsi mogą oglądać na ekranach polskich kin. Myślę, że  w najbliższym czasie wybiorę się z dziećmi na film ale już teraz dzięki wydawnictwu Egmont mogłam przeczytać historię Barbie i zorientować się w fabule.

Tym razem Barbie zaprezentowała się najmłodszym w zupełnie nowej roli. Akcja książki rozgrywa się bowiem gdzieś w galaktyce a główna bohaterka mieszka na planecie Para-Den. Barbie potrafi latać na deskolotce a poza tym ćwiczy umiejętność przesuwania przedmiotów za pomocą siły umysłu. Jest ponadto sympatyczną i pełną energii młodą dziewczyną. Pewnego dnia w jej życiu wydarza się coś niezwykłego. Barbie zostaje wybrana przez króla do wypełnienia specjalnej misji w której jej zadaniem będzie wskrzeszenie gasnących od jakiegoś czasu gwiazd. Wraz z kilkoma innymi wybrańcami Barbie wyrusza w odległą galaktykę by wypełnić swą misję. Czy jednak wszystko ułoży się tak jak zaplanował to sobie król Constantin? Jaka będzie rola Barbie w całej tej kosmicznej ekspedycji?

Wydanie książki przyciąga wzrok kolorem a ilustracje ku uciesze najmłodszych są jednocześnie kadrami z filmu. Można więc podejrzeć co będzie działo się na ekranach kin i w okrojonej formie poznać najważniejsze wątki. Tekst nie jest bowiem zbyt długi, kilkuminutowy, aczkolwiek cała historia niewątpliwie potrafi wciągnąć młodego czytelnika. Barbie przedstawiona jest w niej z jednej strony tradycyjnie jako postać bardzo pozytywna, wręcz nieskazitelna, jest przy tym zaradna i pomysłowa. Z drugiej strony we współczesnej roli galaktycznej bohaterki, liderki misji kosmicznej, prezentuje się bardzo dobrze.

Myślę, że lektura przypadnie do gustu wszystkim dziewczynkom a i chłopcy znajdą w niej coś ciekawego dla siebie. Jest bowiem akcja, jest niebezpieczeństwo i w końcu jest misja ratowania gasnących gwiazd. Gdy zestawimy to wszystko z ciekawymi bohaterami całość wypada naprawdę interesująco. Warto przeczytać ;)

Brak komentarzy: