poniedziałek, 11 lipca 2016

"Wielka kolekcja bajek o Minnie"

Wydawnictwo: Egmont

Format: 245 x 233 mm

Oprawa: twarda

Liczba stron: 128

Rok wydania: 2016

Cena: 23,69 zł

Do kupienia: TaniaKsiazka


Myszka Minnie to postać stworzona przez Disneya i znana dzieciom chociażby z serialu animowanego pt. "Klub przyjaciół Myszki Miki". Maluchy doskonale wiedzą, że ta sympatyczna myszka nosi wielką kokardę, czerwoną sukienkę i żółte pantofelki, jest pomocna i przyjacielska a jej przygody zawsze pełne niespodzianek.

Moje dzieci darzą Minnie wielką sympatią dlatego ucieszyła je książka dzięki której będą mogły wracać do ulubionych bajek z myszką Minnie w roli głównej zawsze wtedy gdy będą miały na to ochotę. Wszystko to za sprawą najnowszej publikacji wydawnictwa Egmont pt. "Wielka kolekcja bajek o Minnie". Jest to piękny zbiór w którym najmłodsi poznają perypetie nie tylko Minnie ale także jej przyjaciół: myszki Miki, kaczora Donalda, kaczki Daisy, Goofiego oraz psa Pluto. Na najmłodszych czeka w niej aż 8 historii: Złodziej kwiatów, Dzień gorącego lata, Pluto i wystawa zwierząt, Niespodzianka dla Pluta, Strach ma wielkie oczy, Dzień nad wodą, Najdzielniejszy pies na świecie oraz Ranczo pod Szczęśliwą Podkową. Wraz z Minnie dzieci pobawią się między innymi w detektywa, wybiorą się na prawdziwe ranczo i spędzą upalny dzień nad jeziorem...

Same opowieści są napisane językiem idealnym dla kilkuletniego dziecka, moja pięciolatka nie miała bowiem żadnego problemu z ich zrozumieniem. Treść jest naprawdę przystępna a tekst łagodny, ciekawy i zabawny. Nie ma go zbyt wiele więc dziecko bez problemu skupi się na czytanej przez rodzica bajce i spokojnie wysłucha jej do końca. Każdą rozkładówkę zdobią piękne, barwne ilustracje, które maluchy skojarzą z tych oglądanych na ekranach TV. 

Publikacja jest rewelacyjna. Oferuje maluchom ciekawe opowiastki z ulubionymi, kultowymi wręcz bohaterami, których zna i lubi każde dziecko. Wydanie również zasługuje na pochwałę i nawet gdy będziemy sięgać po nie regularnie twarda oprawa wypełniona gąbką oraz szyte strony utrzymają je w idealnym stanie. My przeczytaliśmy już całość kilka razy, wracamy do lektury niemal codziennie i póki co nie zapowiada się aby coś w tej kwestii miało się zmienić. Polecam książkę wszystkim maluchom.


Brak komentarzy: