piątek, 29 lipca 2016

"Rentgen. Niezwykłe ciało (książka z minirentgenem)"

Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa: książka całokartonowa
Format: 220 x 275 mm
Liczba stron: 12
Rok wydania: 2016
Cena: 24,99 złDzieci zadają mnóstwo pytań. Wśród nich często pojawiają się też te dotyczące funkcjonowania ludzkiego ciała. Chcą wiedzieć chociażby co mają w brzuszku, dlaczego możemy ruszać rękami, zadają pytania odnośnie własnego wyglądu ale też komentują gdy spotykają ludzi różniących się od nich... Dzięki lekturze "Rentgen. Niezwykłe ciało" najmłodsi poznają odpowiedź na te najbardziej nurtujące je pytania, ale co ważne będą miały możliwość nie tylko przeczytania/wysłuchania, ale też zobaczenia kilku rzeczy dzięki dołączonemu do książki mini rentgenowi.

W lekturze znajdują się bardzo interesujące ilustracje obrazujące anatomię ciała człowieka, to jak wyglądamy w środku i na zewnątrz. Wszystko to wsparte jest o informacje wyjaśniające dlaczego i jak się poruszamy czy jak działa nasz organizm oraz o równie ciekawe Rady Doktora Zdrowie. Dzieci przyjrzą się szkieletowi człowieka, układowi oddechowemu, krwionośnemu, trawiennemu, mózgowi i nerwom oraz zrozumieją z czego wynikają różnice w naszym wyglądzie. Wiadomości naprawdę są ciekawe i konkretne bez zbędnych opisów. Moje dzieciaczki słuchały i oglądały z dużą uwagą. W końcu na kartach lektury znalazły obrazki z dziećmi takimi jak one ;)

Ciekawym dodatkiem do książki, który wzbudza ogromne zainteresowanie dzieci jest mini rentgen. Wygląda to w ten sposób, że na każdej rozkładówce znajdują się specjalne ilustracje do których należy przyłożyć rentgen. Po włączeniu urządzenia maluchy zobaczą układ szkieletowy w ruchu, zobaczą jak wyglądają płuca kiedy oddychamy, jak pracuje serce, żołądek lub jak zachowuje się nasze ciało gdy mózg wysyła mu komendę...

Publikacja mimo, że niezbyt gruba i raczej niepozorna, okazała się prawdziwą kopalnią informacji. Wiadomości w niej zawarte usatysfakcjonują każdego przedszkolaka, są raczej krótkie i hasłowe ale przedstawione w wyjątkowo przystępny i oryginalny sposób. Całość pięknie ze sobą harmonizuje i wypada po prostu rewelacyjnie. Pomysł na stworzenie takiej publikacji ogromnie mi się podoba a kartonówka okazała się dla całej naszej rodziny bardzo miłym zaskoczeniem. Najważniejsze, że podoba się dzieciom, chętnie z niej korzystają, nawet same.

Ogólnie więc książeczkę oceniam bardzo pozytywnie. Wiedza jaką dzięki niej zdobyły moje dzieci jest nieoceniona. Wspaniale jest bowiem uczyć się nowych rzeczy czerpiąc jednocześnie przyjemność z tej nauki. Po prostu polecam, bo warto ;)
* Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.
Brak komentarzy: