poniedziałek, 18 lipca 2016

"Piękna i Bestia"

Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa: twarda wypełniona gąbką
Format: 295 x 365 mm
Liczba stron: 80
Rok wydania: 2015
Cena: 29,99 złMimo iż moje dzieci bardzo ochoczo sięgają po nowe, nieznane im bajki, z równą ochotą powracają do ulubionych dobrze znanych tytułów. Jednym z nich jest piękna francuska baśń ludowa pt. "Piękna i Bestia". Jako ciekawostkę dodam, że spisana została ona po raz pierwszy w XVIII wieku przez Gabrielle-Suzanne Barbot de Villeneuve. Jednak za najlepszą i najpopularniejszą obecnie uznaje się wersję stworzoną później przez Jeanne-Marie Leprince de Beaumont. W naszej biblioteczce stoi kilka wydań tejże bajki, skusiłam się jednak na kolejne, które urzekło mnie swymi pięknymi, wielobarwnymi i wielkoformatowymi ilustracjami. Ich autorką jest Manuela Adreani, popularna i bardzo ceniona włoska rysowniczka.

"Piękna i Bestia" to klasyczna opowieść o miłości. Piękna jest córką zamożnego kupca. Mieszka w pięknym domu wraz z dwoma próżnymi siostrami. Nie jest jednak taka jak one. Poza tym, że jest bardzo piękna jest też dobra i pracowita. Gdy ojciec traci majątek rodzina musi przeprowadzić się do ubogiej chaty na wsi. Wtedy kupiec dostaje list i wyrusza do portu. W drodze powrotnej zastaje go śnieżyca lecz na szczęście znajduje schronienie w tajemniczym zamku. Gdy chce już wracać do domu dostrzega w ogrodzie piękne róże. Wówczas przypomina mu się, że obiecał ów kwiat jednej z córek. Zrywa go i w tym momencie przed jego oczami staje Bestia, która w zamian za różę żąda aby Piękna zamieszkała z nim w zamku. Dziewczyna zgadza się. Początkowo widok Bestii ją przeraża ale szybko okazuje się, że serce potwora jest dobre i nijak ma się do jego wyglądu.

Romantyczna historia miłości pięknej dziewczyny i potwora od pokoleń wzrusza i fascynuje nie tylko najmłodszych czytelników. Delikatna szata graficzna i urocze, pełne ciepła ilustracje tworzące w czytelniku fantastyczny klimat składają się w tym przypadku na niezwykle interesujące wydanie. Tekst jest bardzo przystępny i z powodzeniem można tę lekturę przeczytać nawet kilkuletnim dzieciom.

Czy warto sięgnąć po tę publikację? Zdecydowanie tak, to wydanie jest zupełnie inne niż wszystkie, zachwyca pod każdym względem, jest po prostu wspaniałe. Gorąco polecam więc tę ponadczasową historię każdemu młodemu czytelnikowi ;)
 * Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.


Brak komentarzy: