środa, 20 lipca 2016

"Królowa Śniegu"

Wydawnictwo: Olesiejuk
Ilustracje: Manuela Adreani 
Oprawa: twarda wypełniona gąbką
Rok wydania: 2015
Liczba stron: 80
Format: 295 x 365 mm
Cena: 29,99 zł"Królowa Śniegu" to baśń, którą zna chyba każdy maluch. Mimo iż powstała dość dawno, bo w 1844 roku, nadal cieszy się ogromną sympatią i popularnością nie tylko wśród najmłodszych. Hans Christian Andersen opowiedział w niej losy kochającego się rodzeństwa Gerdy i Kaja. Niestety chłopiec pod wpływem czaru władczyni lodowej krainy Królowej Śniegu staje się zły. Opuszcza siostrę i wyrusza w ślad za złą królową. Siostra jednak bardzo kocha swego brata i zrobi wszystko aby znów był on sobą, znów był wolny, szczęśliwy i dobry...

Historię tę, przygotowaną z myślą o wszystkich dzieciach, można od niedawna podziwiać również w wyjątkowo dużym formacie sięgając po książkę z ilustracjami wspaniałej włoskiej artystki Manueli Adreani. Wersja bajki, jaką maluchy znajdą na jej kartach nie jest w żaden sposób okrojona. Wręcz przeciwnie, sceny są rozbudowane i przeczytanie całości zajmuje dłuższą chwilę. Oczy dzieci skupiają się przy tym na wspaniałych ilustracjach co dodatkowo wydłuża przygodę z lekturą i co oczywiście jest ogromną zaletą tejże książki. Wydanie jest więc wyjątkowo estetyczne, kolorowe i co równie ważne solidne.

Moje dziewczyny są całą tą piękną publikacją oczarowane. W sumie nie dziwi mnie to gdyż z jednej strony książka prezentuje się wizualnie fantastycznie a bajka napisana jest w sposób ciekawy i przystępny. Bez wątpienia taka lektura przyciągnie do siebie najmłodsze maluchy ale i tym nieco starszym, które potrafią już samodzielnie czytać, również sprawi wielką frajdę. Polecam ;)


* Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.

 Brak komentarzy: