środa, 6 lipca 2016

"Historie biblijne. Opowieści ze Starego i Nowego Testamentu" Christa Poppelmann

Wydawnictwo: Wilga
Format: 210 x 270 mm
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 160
Oprawa: twarda
Cena: 20,99 złNiewątpliwie każdy maluch wychowany w rodzinie katolickiej od wczesnego dzieciństwa powinien zgłębiać tajemnicę Pisma Świętego. Pierwszym krokiem ku temu może być  przygoda z książką "Historie biblijne. Opowieści ze Starego i Nowego Testamentu". Lektura jest bardzo obszerna i przybliża najmłodszym aż 60 najpopularniejszych historii zaczerpniętych z Biblii. Czytelnik znajdzie w niej charakterystykę ludzi, opisy miejsc i relacje z najważniejszych wydarzeń biblijnych. Wszystko to opowiedziane językiem dzieci więc zrozumiale, przystępnie i co równie ważne współcześnie.

Moje dzieci bardzo lubią słuchać historii biblijnych. Wszak dla nich każda jest niesamowita i wyjątkowa. Co najważniejsze uczy maluchy ponadczasowych wartości, fundamentalnych zasad moralnych i etycznych.

Prezentowany egzemplarz bardzo miło mnie zaskoczył. Wydanie jest bardzo solidne, estetyczne i w dużym wygodnym formacie. Posiada bardzo bogatą szatę graficzną i kolorowe ilustracje goszczące na każdej rozkładówce. Duża czcionka ułatwi samodzielne czytanie młodszym dzieciom a przystępna treść zachęci do wsłuchiwanie się w każdą z opowieści maluchom, które czytać jeszcze nie potrafią.

Książka podzielona została na dwa rozdziały: Opowieści ze Starego Testamentu oraz Opowieści z Nowego Testamentu. Zaglądając więc do części pierwszej poznamy 27 historii a do części drugiej 33. Książka łącznie ze swym podziałem jest ogólnie zrozumiała. Znajduje się w niej, poza samymi opowieściami, ciekawy quiz biblijny, który pomoże dzieciom w utrwaleniu wiedzy ale i będzie atrakcyjną formą zabawy podsumowującej przygodę z lekturą.

Bardzo się cieszę, że prezentowany egzemplarz wzbogacił naszą biblioteczkę. Dzieci chętnie wsłuchują się w każdą z historii a starsza córka czyta nawet samodzielnie młodszej. Jest to najlepszy dowód na to, że publikacja wzbudziła ich ciekawość i na pewno często będziemy do niej wracać.

Każda opowieść biblijna wywarła wpływ na obecny wizerunek świata. Niewątpliwie dzieje chrześcijaństwa, historię zbawienia warto przybliżać dzieciom już od najmłodszych lat. Wspaniałym pomysłem jest w tym wypadku właśnie ta książka. Polecam ją nie tylko jako prezent komunijny ale na każdą inną okazję, a nawet bez niej ;)


Brak komentarzy: