piątek, 8 lipca 2016

Hałaśliwe maszyny JCB

Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa: książka całokartonowa
Rok wydania: 2016
Format: 220 x 220 mm
Liczba stron: 8
Cena: 22 złKsiążeczki dźwiękowe są niezwykle atrakcyjne dla najmłodszych dzieci. Adresowane są najczęściej do maluszków powyżej pierwszego roku życia, choć i te młodsze chętnie z pomocą rodziców wsłuchują się w płynące z nich dźwięki. Jeśli więc wasze pociechy dopiero poznają otaczający je świat oraz uczą się pierwszych słówek proponuję zwrócić uwagę na książeczkę dźwiękową pt. "Hałaśliwe maszyny JCB".

Bohaterem publikacji jest koparka o imieniu Maciek oraz jego przyjaciele: wywrotka i wózek widłowy. Te ogromne maszyny ciężko pracują na placu budowy ale zdecydowanie bardzo to lubią. Podczas pracy wydają najróżniejsze odgłosy: Pi bip!, Brrrum!, Łiiii! i chętnie pomagają sobie nawzajem jak prawdziwi przyjaciele...

Książeczka jest solidna i wytrzymała a ponadto bardzo kolorowa czym przyciąga uwagę najmłodszych. Egzemplarz ten zawiera prosty tekst i równie proste ilustracje prezentujące bliżej plac budowy i oczywiście maszyny na nim pracujące. Wszystko to w żywych barwach. Proste kształty i uśmiechnięte miny mają za zadanie przyciągnąć wzrok, wywołać uśmiech na twarzy i wzbudzić zainteresowanie malca otaczającym go światem. Dzieci, które znają już kilka słówek będą chętnie odpowiadać na zadawane przez rodziców pytania oraz powtarzać dźwięki wydawane przez każdą z maszyn co upłynni z kolei ich wymowę, sprawi, że zaczną analizować to co widzą i zachęci do dalszej nauki. Jeśli chodzi natomiast o panel dźwiękowy nie mogę mieć żadnych zastrzeżeń. Guziczki są duże dzięki czemu dzieciom łatwo je wdusić a same dźwięki nie są pojedynczymi odgłosami, trwają bowiem dość długo. Co prawda książkę wyprodukowano w Chinach, ale po skrupulatnym obejrzeniu stwierdzam, że jest wykonana naprawdę solidnie, porządnie i bezpiecznie, tak, że bez obaw ;) Wszystko zasilane jest natomiast trzema maleńkimi bateriami AG13.

Mojemu ponad rocznemu synkowi taka interaktywna książeczka bardzo się spodobała.  Lubię zabawki, które oprócz tego, że bawią dzieci, rozwijają też ich zdolności. Mnie urzekły  czyste i niezbyt głośne dźwięki pochodzące z plastikowego panela dźwiękowego, prostota a zarazem wielofunkcyjność. Co ważne mój maluch chętnie po nią sięga, ogląda kolorowe obrazki próbując wcisnąć kolejne guziczki. Tak sobie więc oglądamy, czytamy i gramy na zmianę i na pewno szybko się nie znudzimy ;) Polecam!

* Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można też odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.
Brak komentarzy: