piątek, 1 lipca 2016

50 prac ręcznych na każdą porę roku...

Wydawnictwo: Siedmioróg
Oprawa: twarda wypełniona gąbką
Format: 290 x 210 mm
Liczba stron: 118
Rok wydania: 2014
Cena: 39,99 zł / 1 szt.


Rozpoczęły się wakacje i jest to dobry czas aby tak na spokojnie, w wolnych chwilach, przeciwdziałając nudzie, zająć nasze dzieci czymś ciekawym, twórczym, czymś co pobudzi ich wyobraźnię i rozwinie talenty artystyczne. A, że w naszym domu stawiamy na zabawy twórcze nie mogliśmy oprzeć się pokusie by w poszukiwaniu nowych inspiracji nie sięgnąć po dwie świetne książki pt. "50 prac ręcznych na wiosnę" oraz "50 prac ręcznych na lato". Wprowadzają one czytelnika w świat różnorodnym dekoracji wiosenno-letnich, które uwielbiają tworzyć chyba wszystkie dzieci a zdecydowanie kochają to moje maluchy.

Książeczki są do siebie bardzo podobne i wchodzą w skład serii Wychowanie plastyczne. Dzieci znajdą w nich, w zależności od tytułu, aż 50 ciekawych projektów prac powiązanych tematycznie ze słonecznym latem: np. jak zrobić pływającą łódkę, wiszącą ozdobę z kwiatów, zegar słoneczny, wachlarz, wesołe rurki do napojów, pudełko w kształcie żółwia, lampion w kształcie motyla czy smoka ziejącego ogniem oraz wiosną, np.:dekoracje wielkanocne, osłonki na doniczkę, papierowe bukiety, ramkę na zdjęcie czy pudełko na drobiazgi. Propozycje są bardzo różnorodne a ze względu na raczej proste ich wykonanie i rewelacyjne efekty końcowe bardzo podobają się dzieciom.

Publikacje szybko wzbudziły zainteresowanie wszystkich domowników. Różnorodność pomysłów sprawia, że każdy znajdzie wśród nich coś ciekawego dla siebie. Stopień trudności jest również zróżnicowany przy czym w większości nie są to prace średnio-trudne, raczej czasochłonne i wymagające cierpliwości od artysty.

Każda z proponowanych prac jest skrupulatnie pokazana a jej wykonanie zaprezentowane krok po kroku zarówno w formie opisowej jak i za pomocą kolorowych ilustracji. Podobnie ma się rzecz do listy materiałów niezbędnych do wykonania dekoracji. Pokazano je na ilustracji jak i wypisano tuż obok niej. Oprócz tego wszystkie pomysły wzbogacono informacją o stopniu trudności ich wykonania oraz czasie jaki trzeba nań poświęcić. Oczywiście nie brakuje przy tym fotografii gotowej dekoracji czyli efektu jaki powinniśmy osiągnąć kierując się wskazówkami autorki.

Lektury są bardzo kolorowe, przejrzyste a instrukcje prac zrozumiałe. Książki są więc ogólnie bardzo przystępne a swymi pomysłami zachęcają do tworzenia niebanalnych wiosenno-letnich dekoracji kilkoma różnymi technikami i przy użyciu różnorodnych materiałów. Ledwo do nas dotarły a już skusiliśmy się na wykonanie kilku prac.

Polecam te książki wszystkim rodzicom, którzy pragną rozwijać u swoich dzieci zdolności manualne oraz talenty twórcze oraz szukają ciekawych inspiracji. Dzięki dużej różnorodności  pomysłów cała rodzina może z dwóch publikacji wybrać coś adekwatnego do własnych zainteresowań i wieku. Na pewno przy takich lekturach nudzić się nie można. Polecam je więc wszystkim, którym czasami brakuje już pomysłów na oryginalne i ciekawe spędzenie czasu z dziećmi i to nie tylko latem ;)


Brak komentarzy: