niedziela, 19 czerwca 2016

"Wróżki. Złota księga bajek"

Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Format: 145 x 195 mm
Liczba stron: 320
Rok wydania: 2013
Kategoria wiekowa: 3 - 7 lat
Cena: 24,14 zł
Do kupienia: Platon24


Mimo iż często z sentymentem powracam do starych bajek z dzieciństwa równie często zasiadam z dziećmi przed telewizorem bo i wśród tych współczesnych nie trudno znaleźć kilka fantastycznych tytułów. Z pewnością dużą część z nich stanowią popularne i lubiane na całym świecie ekranizacje Disney'a , które przenoszą dzieci do magicznego świata, ukazując fantastyczne przygody i niezwykłych bohaterów... Uwielbiamy z dziećmi np. wróżki i właśnie ze względu na to aby móc powracać do ich przygód w każdej chwili zaopatrzyliśmy naszą biblioteczkę w piękny zbiór pt. "Wróżki. Złota księga bajek".

Do sięgnięcia po tę piękną książkę zachęca już sama jej połyskująca i bajkowa okładka. W środku natomiast na młodego czytelnika czeka nie lada gratka bo aż cztery znane z ekranów TV tytuły: Dzwoneczek, Dzwoneczek i zagubiony skarb, Dzwoneczek i uczynne wróżki, Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł. A czy pamiętacie jaki był początek niezwykłej historii Dzwoneczka? Wróżka przyszła na świat gdy po raz pierwszy gdzieś w Londynie zaśmiało się niemowlę. Jego uśmiech powędrował daleko w świat do Przystani Elfów, krainy zwanej Nibylandią i właśnie tam przemienił się we wróżkę. Wróżka ta jak się szybko okazało posiadała wyjątkowy talent ślusarski, potrafiła budować i naprawiać, otrzymała też imię - Cynka Dzwoneczek. Cynka była pełna energii i miała bardzo wybuchowy charakter co sprawiało, że dość często pakowała się w tarapaty. Miała jednak na szczęście wiernych przyjaciół na pomoc których zawsze mogła liczyć...

Bardzo cieszy fakt, że w jednym zbiorze znalazły się aż cztery opowieści. Cieszą również kolorowe ilustracje, które dominują na kartach książki i są przy tym oryginalne, zaczerpnięte wprost z Disney'owskich ekranizacji. Takie spotkania z ulubionymi bohaterami zawsze zachęcają maluchy do czytania/słuchania, rozwijają wyobraźnię i bawią. Mimo iż każda z bajek jakie znajdują się w zbiorze jest fanom Dzwoneczka dobrze znana, podczas czytania odkrywamy ją na nowo, na nowo też przeżywamy wszystkie przygody, a przyznacie, że Cynka miała ich wiele i były bardzo niezwykłe, czasem niebezpieczne innym razem wzruszające. Na szczęście Dzwoneczek zawsze wychodził z nich cało i zdrowo co nie rzadko zawdzięczała swoim oddanym przyjaciołom.

Jeśli chodzi o tekst to nie odbiega znacząco od tego co maluchy zapamiętały z ekranów TV. Jedyne co go różni to częste zastępowanie nazwy wróżek - elfami. Poza tym treść pozbawiona jest jakiś dłuższych opisów miejsc czy bohaterów a skupia się na akcji. Mnie taka forma jak najbardziej odpowiadała a widząc z jaką uwagą w bajki wsłuchiwały się moje dzieci jestem przekonana, że jeszcze nie raz zasiądziemy wspólnie do tej lektury. Polecam książeczkę na prezent dla dzieci, szczególnie dziewczynek oraz na wakacyjne wojaże. Zmieści się bowiem bez problemu w walizce i na pewno dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń maluchom w czasie podróży i daleko od domu ;)* Za egzemplarz książki dziękuję księgarni Platon24Brak komentarzy: