sobota, 4 czerwca 2016

"Star Wars. Statek przemytnika. Książka z modelem do złożenia" Katrina Pallant

Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: twarda
Format: 130 x 180 mm
Seria: Star Wars
Liczba stron: 50
Kategoria wiekowa: 8 - 12 lat
Rok wydania: 2016
Cena: 31,49 zł
Jeżeli wasze dzieci są sympatykami Gwiezdnych Wojen, podobnie jak mój syn, koniecznie przyjrzyjcie się najnowszym publikacjom wydawnictwa Egmont. W jego ofercie pojawiły się bowiem kolejne dwa tytuły poświęcone sadze Star Wars adresowane do dzieci w wieku 8-12 lat. Dziś zaprezentuję jeden z nich, który swoją drogą był dla mnie bardzo miłym zaskoczeniem pt. "Star Wars. Statek Przemytnika. Książka z modelem do złożenia".

Publikacja podzielona jest na dwie części. W pierwszej z nich autor zaprasza dzieci do zabawy inspirowanej Gwiezdnymi Wojnami. Są tu np. zaszyfrowane wiadomości, trasa na Kessel, którą trzeba pokonać w jak najszybszym tempie, wykreślanki dotyczące Sokoła Millennium, labirynty które musi przemierzyć Lando aby zniszczyć Gwiazdę Śmierci, łączenie w pary szturmowców i co najważniejsze instrukcja złożenia Statku Przemytników - Sokoła Millennium. Atrakcji jak widać nie brakuje.

Jeśli chodzi natomiast o model to okazał się on rewelacyjnym pomysłem. Po pierwsze dzięki precyzyjnej instrukcji łatwo go złożyć i już ośmiolatek powinien ogarnąć to zadanie praktycznie samodzielnie. Po drugie model jest duży, wysoki wraz z podstawą na 12 cm a tekturowe elementy są grube i wytrzymałe tak, że cała konstrukcja jest solidna i trwała. Ponadto do jego złożenia nie potrzebny jest klej. Sam Statek Przemytnika po złożeniu prezentuje się natomiast rewelacyjnie i dzięki świetnej grafice fajnie odwzorowuje ten, który dzieci mogły podziwiać oglądając film.

Książka pochłonęła nas na długi czas zdobywając szczególnie aprobatę mojego syna. Lubię prace ręczne i chcąc nie chcąc zdążyłam już obejrzeć kilka filmów dlatego chętnie włączyłam się w składanie projektu, mój syn jest bowiem jeszcze na to zbyt mały. Za to sam świetnie bawił się pilotując statek i właściwie te zabawy nie mają końca.

Jeżeli chodzi o wydanie to oczywiście cieszy twarda oprawa, jakość wykonania elementów potrzebnych do złożenia projektu, przejrzysta i dynamiczna szata graficzna oraz ciekawe zadania stworzone z myślą o fanach sagi Star Wars. Wizualnie i pod względem zawartości jest więc rewelacyjnie. Aż szkoda, że książeczka z zadankami nie jest jeszcze bardziej obszerna. Z drugiej strony w tej chwili mamy coś do porozwiązywania i poczytania co przy okazji poszerza naszą wiedzę na temat Gwiezdnych Wojen oraz do zabawy gdyż model jest po prostu świetny.

Zdecydowanie warto zainteresować się prezentowaną publikacją jeżeli Wasze dzieci są sympatykami Gwiezdnych Wojen. Zachęcam też przy tej okazji do wspólnej zabawy z młodszymi dziećmi przy tworzeniu statku i rozwiązywaniu zadań. Z całą pewnością będzie to przyjemnie, twórczo i odkrywczo spędzony czas ;)

Brak komentarzy: