środa, 22 czerwca 2016

"Pszczółka Maja Złota księga bajek"

Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Format: 148 x 195 mm
Liczba stron: 320
Rok wydania: 2014
Kategoria wiekowa: 3 - 7 lat
Cena: 24,14 zł
Do kupienia: Platon24"Pszczółka Maja" to kolejna rewelacyjna kreskówka z czasów mojego dzieciństwa. Emitowana była gdzieś w latach 80 i 90 i cieszyła się ogromną popularnością. Sama kreskówka powstała na podstawie zbioru opowiadań autorstwa Waldemara Bonselsa z 1912 roku. Jednak od 2013 roku dzieci mogą śledzić dalsze losy sympatycznych bohaterów Mai i Gucia oraz ich przyjaciół w bardziej współczesnej formie i w zupełnie nowych odcinkach. W produkcji francusko-niemieckiej powstało ich aż 78. Niewielką część z nich, bo dokładnie 10 najmłodsi mogą poznać sięgając po książkę "Pszczółka Maja Złota księga bajek".

W zbiorku znajdują się tytuły takie jak: Sędzia Wosk, Gucio i butelka, Alarm niedźwiedziowy, Nieznajomy, Pozory mylą, Mocny sen, Maja nie może spać, Filibert, Taniec pszczół, Królewski relaks. Maja ma bardzo wiele przygód a w jej życiu wciąż dzieje się coś ciekawego. Jest pszczółką bardzo ciekawą świata, pomocną i przyjacielską. Często pakuje się przy tym w najróżniejsze tarapaty ale jej przygody zawsze dobrze się kończą. Ma przecież liczne grono przyjaciół a wśród nich oczywiście Gucia, troszkę leniwego, łakomego i nieśmiałego trutnia stroniącego raczej od ryzykownych przygód. Tego duetu po prostu nie da się nie lubić.

Pszczółka Maja magnetyzuje czytelnika swoją energią, zaskakuje pomysłami i wyobraźnią. Sięgając po ten właśnie zbiór liczyłam na to, że moje dzieci, które znają już Maję z ekranów TV, pokochają jej przygody również w wersji papierowej. Książeczkę można w końcu wszędzie zabrać i przeczytać w dowolnej chwili a wrażenia z lektury jak się szybko okazało były fantastyczne. Treść jest przystępna, pozbawiona dłuższych opisów, które ze względu na to iż publikacja jest bogato ilustrowana byłyby chyba raczej zbędne. Akcja toczy się więc wartko i jak to w przypadku Mai przygody są ciekawe, na przemian zabawne i niebezpieczne, wzruszające i pełne przyjaźni, odkrywcze i edukacyjne a wyobraźnia małych czytelników/słuchaczy ma duże pole do popisu.

Książka jest estetycznie wydana, solidna, szyta i bajecznie kolorowa. Można ją zabrać na piknik i korzystając z tego, że jest lato a pracowite pszczółki można spotkać wszędzie gdzie kwitną kolorowe kwiaty, warto więc obserwując ich pracę uprzyjemnić sobie błogi wypoczynek właśnie taką lekturą. Ale to tylko jedna z wakacyjnych propozycji, czytać można przecież wszędzie i o każdej porze ;)*Za egzemplarz książki dziękuję księgarni Platon24


Brak komentarzy: