wtorek, 7 czerwca 2016

"Origami. Papierowe cudeńka" Marcelina Grabowska-Piątek

Wydawnictwo: Siedmioróg
Oprawa: miękka
Format: 165 x 235 mm
Liczba stron: 120
Rok wydania: 2013
Cena: 15,99 złWakacje już tuż tuż. Niebawem wszystkie dzieci odpoczną od szkolnych obowiązków i będą miały całe mnóstwo wolnego czasu. Jak go spożytkować? Może origami? My bardzo lubimy takie zabawy a latem dodatkowo można usiąść gdzieś w cieniu, zrelaksować się na świeżym powietrzu i miło spędzić czas składając wyjątkowe papierowe modele.

Inspiracji do tego typu zabaw można poszukać sięgając po książkę wydawnictwa Siedmioróg pt. "Origami. Papierowe cudeńka". Jest to publikacja, która pomoże w opanowaniu podstawowych technik origami i wprowadzi maluchy w cudowny świat tej wywodzącej się z Japonii sztuki składania papieru. W książce znajdują się propozycje wykonania nieskomplikowanych modeli, posegregowane w pięciu kategoriach, tj. Dekoracje, Ozdoby, Samoloty, Zabawki, Zwierzęta. Maluchy będą mogły więc pokusić się np. o wykonanie papierowej łódeczki, wiatraczka, motyla, łabędzia, krokodyla, kota, psa... Na kartach książki jest w sumie 50 różnych pomysłów projektów. Przy każdym znajduje się lista potrzebnych do jego realizacji materiałów, duża ilustracja prezentująca gotowy model oraz bardzo szczegółowa instrukcja wykonania krok po kroku wzbogacona każdorazowo barwną ilustracją.

Projekty jak wspomniałam nie są zbyt skomplikowane, idealne dla początkujących. Niemniej jednak ich wykonanie sprawi dziecku ogromną satysfakcję. Sam fakt wykonania tak różnorodnych rzeczy ze zwykłej kartki papieru rozwija wyobraźnię przestrzenną najmłodszych i zwyczajnie cieszy.

Moje dzieciaczki bardzo lubią takie twórcze zabawy dlatego też kilka propozycji autorki mamy już za sobą. Z pewnością książeczka jeszcze nie raz pomoże przepędzić nudę z naszego domu i zainspiruje do pogłębiania tajników orgiami, które przecież cieszy się w świecie coraz szerszą popularnością. Nic tylko działać. Zachęcam do sięgnięcia po prezentowany egzemplarz. Warto ;)


Brak komentarzy: