piątek, 17 czerwca 2016

"Nowe przygody Bolka i Lolka. Domowi odkrywcy" Leszek Talko

Wydawnictwo: Znak
Oprawa: twarda
Format: 211 x 152 mm
Liczba stron: 184
Rok wydania: 2016
Cena: 26,18 zł
Do kupienia: Tania książkaBolek i Lolek to jedni z moich ulubionych bohaterów z dzieciństwa. Myślę, że tego duetu specjalnie przedstawiać też nie muszę bo w końcu ta para urwisów to bohaterowie, którzy towarzyszą nam już od 1963 roku, kiedy to wyemitowano pierwsze kreskówki z ich udziałem. A, że lubią ich również moje dzieci mam powtórnie okazję wspólnie z nimi śledzić perypetie bohaterów na ekranach TV. Nie mogłam się też oprzeć pokusie by nie sięgnąć po książkę obrazującą ich przygody i w ten oto sposób kilka ostatnich dni uprzyjemniała nam lektura pt. "Nowe przygody Bolka i Lolka. Domowi odkrywcy". Autorem książki jest Leszek Talko - polski pisarz, felietonista i publicysta.

Na kartach książki dzieci znajdą 10 wesołych opowiadań: Przygoda z Józiem, Zawody, Lemoniada, Tajemnica jeziora, Odkrywacz, Niezwykła moc, Tajemnica znikających cukierków, Potworna kuchnia, Przygoda z koniem oraz Magnes. Opowiadania nie są długie, najczęściej kilkunastostronicowe i czyta się je ekspresowym tempem. Rodzeństwo wciąż przeżywa nowe, niezwykłe przygody spędzając całe dnie na beztroskich zabawach, które spodobają się zarówno małym jak i tym nieco większym czytelnikom.

Cały zbiór jest po prostu rewelacyjny. Przygody jakie przeżyją Bolek i Lolek są bardzo różne, troszkę fantastyczne troszkę obrazujące codzienne sytuacje i przekomarzanie się. Zawsze jednak są ciekawe i wesołe a rodzeństwo skore do psot i zabaw mające skłonność do pakowania się w tarapaty nie pozwala aby czytelnik nudził się choć przez maleńką chwilę. Nie pozwolił na to także autor książki, który perypetie bohaterów przedstawił w bardzo ciekawy i współczesny sposób. Bardzo cieszą przy tym kolorowe ilustracje goszczące niemal na każdej rozkładówce i uprzyjemniające przygodę z lekturą. Książka jest przy tym solidna, szyta więc posłuży z pewnością na długie lata.

Zdecydowanie jest to publikacja w którą warto zaopatrzyć każdą dziecięcą biblioteczkę. Jestem pewna, że do przygód Bolka i Lolka wrócimy z dziećmi jeszcze wiele razy i polecamy ją wszystkich dzieciom ;)


 *Za egzemplarz książki dziękuję księgarni Tania książka ;)


Brak komentarzy: