niedziela, 12 czerwca 2016

Malowanki dla dzieci od lat 2...

Wydawnictwo: Promocja

Oprawa: miękka

Format: A5

Liczba stron: 32

Cena: 3,19 zł / 1 szt.
Nie wiem jak u Was, ale w przypadku moich dzieci kolorowanek nigdy dość. Sięgają po nie każdego dnia i zabierają na dłuższe wyjazdy, bo kolorowanie nigdy im się nie nudzi. W związku z tym zamiłowaniem regularnie sięgamy po nowe tytuły i tak oto dziś zaprezentuję kolejne warte uwagi pozycje adresowane do najmłodszych artystów uczących się dopiero kolorować. Nie ma bowiem lepszego sposobu na zaszczepienie w dziecku zamiłowania do kolorowania jak tylko zainteresowanie go malowankami, które spodobają mu się tak bardzo, że sam poprosi o kredki, a seria o której dziś opowiem jest najlepszym tego przykładem ;)

Malowanki od lat 2 to seria licząca kilkanaście różnych tytułów. Wśród nich książeczki adresowane do chłopców, dziewczynek a także takie, które spodobają się wszystkim dzieciom bez wyjątku. Na ich kartach znajdują się natomiast w zależności od tytułu zwierzaki, zabawki, pojazdy, dinozaury, jedzenie, narzędzia i wiele innych.

Bardzo spodobały mi się wszystkie obrazki do malowania przygotowane dla najmłodszych gdyż są proste, z małą ilością elementów do kolorowania. Są przy tym wesołe a sama kreska wyraźna. Każdy obrazek jest podpisany u dołu strony.

Z powodzeniem można je więc podsunąć przede wszystkim młodszym, kilkuletnim dzieciaczkom. Karteczki są grube a obrazki znajdują się tylko na jednej stronie więc bez obaw można używać również pisaków a to duży plus, bo ostatnio moje maluchy coraz częściej z nimi eksperymentują. Poza tym gotowe już dzieło można wyrwać i zachować na pamiątkę.

Muszę przyznać, że tego typu książeczki bardzo nam się spodobały i zdecydowanie można je polecić każdemu małemu artyście, tak aby mógł rozwijać swoje talenty i spędzać przy tym miło wolny czas ;)
Brak komentarzy: