poniedziałek, 20 czerwca 2016

Luna. Za kulisami

Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: zeszytowa
Liczba stron: 16
Rok wydania: 2016
Kategoria wiekowa: 8 - 12 lat
Cena: 13,49 zł / 1 szt.


Od niedawna, tj. 16 maja 2016 roku na kanale Disney Channel można śledzić premierowe odcinki argentyńskiej telenoweli pt. "Soy Luna". Robi się o niej coraz głośniej między innymi za sprawą licznych publikacji, które pojawiają się ostatnio na rynku. Każdy, kto natomiast miał okazję śledzić serial wie doskonale, że Luna to nastoletnia dziewczyna pochodząca z Meksyku. Jej największą pasją są wrotki. Jeżeli więc również wśród Was znajdują się jej fani proponuję zwrócić uwagę na nową serię ciekawych książek pt. "Luna. Za kulisami".

Jest to cykl trzech publikacji przybliżających przede wszystkim w formie fotografii sylwetek głównych bohaterów serialu. W części pierwszej (różowa okładka) poznamy tytułową bohaterkę - Lunę oraz jej przyjaciół Ninę i Mateo. W części drugiej (żółta okładka) przyjrzymy się sylwetkom Ambar, Jazmin i Delfi. Ostatnia, trzecia część (niebieska okładka) to lektura poświęcona postaciom takim jak Simon, Pedro i Nick.

Tych, którzy szukają na kartach tych właśnie publikacji ogromnej ilości informacji o ulubionych bohaterach muszę niestety zasmucić. Cykl skupia się bowiem w głównej mierze na fotografiach z planu filmowego, zza jego kulis. Tuż przy nich można znaleźć jedynie krótkie cytaty każdej postaci bądź równie krótkie anegdoty związane z serialem. Wielkim plusem książek są natomiast naklejki oraz ogromne plakaty, które znajdują się w każdym z tytułów i przedstawiają w zależności od części bohaterów telenoweli. Więcej więc oglądamy niż czytamy ale myślę, że  taki sposób pokazania świata Luny również może zachęcić fanów do sięgnięcia po całą serię.

Wydania są kolorowe, dziewczęce i ogólnie powinny zainteresować młodego odbiorcę. Moja córka taką ich formę przyjęła z wielkim entuzjazmem. Przegląda regularnie książeczki z koleżankami i szuka odpowiedniego miejsca do rozklejenia plakatów. Luna jest bohaterką bardzo pozytywną, zwariowaną i pełną energii, nie wiedzę więc powodów dla których miałabym odciągać córkę od serialu i wszystkiego co jest z nim związane. Polecam ;)Brak komentarzy: