niedziela, 5 czerwca 2016

"Luna. Początek lata" Paco Jimenez

Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Format: 140 x 208 mm
Liczba stron: 152
Rok wydania: 2016
Seria: Luna
Kategoria wiekowa: 8 - 12 lat
Cena: 22,49 złZnacie już Lunę? Przygody tej nastolatki można od niedawna śledzić na kanale Disney Channel. Serial "Soy Luna" zapowiada się bardzo obiecująco dlatego z ciekawością sięgnęłam po książkę dzięki której mogłam poznać lepiej główną bohaterkę i wkroczyć w jej świat.

"Luna. Początek lata" to najnowsza publikacja wydawnictwa Egmont. Na jej kartach poznajemy perypetie Luny Valente, która mieszka wraz z rodzicami w Meksyku. Zaczynają się wakacje, które dziewczyna zamierza w pełni wykorzystać na zabawę i oczywiście jazdę na wrotkach. Ten sport jest bowiem dla Luny wszystkim, nie wyobraża sobie życia bez wrotek. Jej przyjaciel Simon ma dla dziewczyny propozycję. Chciałby aby Luna kupiła sobie nowe wrotki i mogła rozwijać swoje umiejętności. Postanawiają więc znaleźć pracę na czas wakacji, która byłaby dla obojga ciekawą przygodą i zabawą a jednocześnie sposobem na zarobek. W międzyczasie okazuje się , że rodzina Luny będzie gościć turystów z zagranicy, którym towarzyszyć będzie nastoletnia córka. Wakacje zapowiadają się więc niezwykle interesująco. W życiu Luny wiele się wydarzy, pozna nowych ludzi, stanie w obliczu nowych wyzwań i przeżyje wiele przygód...

Lektura jest czymś w rodzaju pamiętnika, który pisze Luna. To z jej perspektywy czytelnik obserwuje otaczający ją świat, dowiaduje się o troskach i marzeniach dziewczyny, o których często nie mówi głośno. Luna jest właściwie taką typową nastolatką z wielką pasją. Kocha wrotki i wszystko co się  z nimi wiąże. Jest przy tym bardzo energiczna i żywiołowa i nie potrafi usiedzieć spokojnie w jednym miejscu przez dłuższą chwilę. Ponadto emanuje z niej niezwykle pozytywna energia, dlatego przyciąga do siebie ludzi zarażając ich uśmiechem i pogodą ducha.

Książkę ogólnie czyta się lekko i przyjemnie. Akcja toczy się wartko, jest przy tym zabawna i atrakcyjna dla młodego czytelnika, który wkracza w świat nastoletniej dziewczyny, targanej zwykłymi młodzieńczymi emocjami. Taka lektura zdecydowanie może zainteresować młode fanki serialu, który od 16 maja gości na antenie Disney Channel. Myślę, że przygodę z tą właśnie książką mogę zaliczyć do udanych choćby z tego powodu, że wiele w niej pozytywnej energii, którą bohaterka zaraża również czytelnika. Na pewno przyjemnie spędziłam przy niej wolny czas i oczywiście polecam tę niezobowiązującą historię wszystkim młodym czytelniczkom ciekawym perypetii sympatycznej telewizyjnej bohaterki ;)
Brak komentarzy: