sobota, 25 czerwca 2016

Książkeczki z naklejkami dla dziewczynek...

Wydawnictwo: AWM
Oprawa: miękka
Format: 265 x 195 mm
Cena: 7,99 zł / 1 szt.


Książeczki z naklejkami dla najmłodszych już kilka razy gościły na moim blogu i chyba nigdy nie nadejdzie moment gdy powiem stop. Nadeszły wakacje i warto mieć kilka takich publikacji pod ręką aby nasze maluchy mogły w ciekawy sposób spędzić wolny czas.

Dziś chciałabym pokazać Wam serię "Naklejaj, baw się!". W jej skład wchodzi 10 różnych tytułów adresowanych zarówno do chłopców jak i dziewczynek. Ja pokażę trzy z nich, bardziej dziewczęce pt. Mała ogrodniczkaStrojnisie oraz Księżniczki. Na stronach książeczek znajdują się w zależności od tytułu bajkowe księżniczki, małe strojnisie w fantastycznych kreacjach i pracowite ogrodniczki pielęgnujące swoje niesamowite małe ogródki. Oczywiście jak wskazuje tytuł do każdej z publikacji dołączone są naklejki, a dokładniej 70 różnej wielkości, kolorowych nalepek, którymi należy uzupełnić zadania znajdujące się na ich kartach. Mamy tu puzzle, mamy wyrazy do których trzeba dopasować obrazek i na odwrót, labirynty, sudoku, zadania na spostrzegawczość, trochę liczenia i mnóstwo zabawy.

Grafika każdej z książeczek jest bardzo kolorowa, wesoła i typowo dziewczęca. Format publikacji jest duży a zadania w większości tak proste, że poradzą sobie z nimi spokojnie 4 - 5 letnie dzieciaczki, przedszkolaki. Ich tematyka i sposób przedstawienia sprawią, że dzieci miło spędzą przy nich czas, nie będą czuły się przytłoczone zadaniami ani też nimi znudzone. Wszystko na wesoło, ciekawie i odkrywczo.

Moje dzieci tradycyjnie nie mogły sobie odmówić i niemal natychmiast zabrały się za rozwiązywanie zadań zawartych w książkach. Seria robi dobre wrażenie, żywa kolorystyka przyciąga wzrok a urocza szata graficzna zaprasza do zabawy wszystkie małe damy. Naprawdę szkoda, że lektury nie są obszerniejsze ;)  Zabawa z nimi to wręcz czysta przyjemność i idealny sposób na spędzenie wolnego czasu. Zdecydowanie polecam.


~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~


Wydawnictwo: AWM

Format: 200 x 200 mm

Liczba stron: 16

Oprawa: miękka

Cena: 5,99 zł


Kolejną wartą uwagi w czasie wakacji publikacją jest maleńkiej wielkości kolorowanka z serii "Małe księżniczki z naklejkami". Seria liczy 4 tytuły, mój to trójeczka. Tematyka kolorowanki jest typowo dziewczęca poprzez to zainteresuje się nią każda mała księżniczka.

Na stronach malowanki na wypełnienie kolorami czekają najróżniejsze bajkowe księżniczki czyli to co najbardziej lubią kolorować małe dziewczynki. Jedynym co różni książeczki w serii jest kolor szaty graficznej. Moja ma żółtą okładkę i również żółtą szatę graficzną. Oczywiście obrazki w ich wnętrzu też są różne jednakże o tyj samej tematyce, o księżniczkach. Na ostatniej stronie dzieci mogą natomiast samodzielnie narysować swoją ulubioną księżniczkę co uważam za bardzo trafiony pomysł.

Obrazki jakie znajdują się na kartach prezentowanego egzemplarza są bardzo proste, nieskomplikowane, w dużym formacie, z małą ilością elementów do kolorowania i narysowane grubą kreską. W sam raz dla dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z kolorowaniem i przedszkolaków. Każdy obrazek podpisany jest u dołu strony. W górnym rogu natomiast znajduje się mały kwadracik, w którym należy nakleić kolorową naklejkę, prezentującą obrazek z tejże strony w kolorze. Dzieci mogą kierować się kolorami z naklejki i kolorować swoje dzieło tak samo, ale mogą też dobierać kolorki samodzielnie. Tutaj mają oczywiście dowolność. Naklejek, jak wskazuje informacja na okładce jest 16, tyle samo jest też obrazków do pokolorowania.

Oczywiście kolorowanka zainteresowała moją pięciolatkę i pochłonęła na długi czas. W ruch poszły kredki, pisaki i inne mazidła. Obrazki spodobały się bez wątpienia. Również na mnie zrobiły dobre wrażenie. Po prostu są nieskomplikowane i prezentują się bardzo sympatyczne. Zabawa z nimi to więc czysta przyjemność. Przy okazji doskonaląca też zręczność i precyzję naszych pociech. Pozostaje mi tylko zachęcić do zainteresowania prezentowaną malowanką, na pewno warto, tym bardziej, że cena jest bardzo atrakcyjna ;)
Brak komentarzy: