piątek, 10 czerwca 2016

Gram z Disneyem. Zosia

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Oprawa: karton
Format: 195 x 154 mm
Liczba stron: 24
Wiek czytelnika: 2 +
Cena: 25,90 zł


Moja córeczka uwielbia bajkę Jej wysokość Zosia i właściwie zwraca uwagę na wszystko co związane jest z tytułową bohaterką. Był to więc dobry pratekst aby pokazać jej ciekawy zestaw edukacyjny pt. "Gram z Disneyem. Zosia". Na widok tego niewielkiego pudełeczka w jednej chwili zobaczyłam uśmiech na jej buźce i oczywiście od razu rozpoczęłyśmy zabawę...

W środku kartonowego pudełka najmłodsi znajdą dwie figurki do zabawy np. w teatrzyk z sylwetkami Zosi oraz jej siostry Amber. Można dokleić do nich patyczki i traktować jako pacynki. Oprócz nich na dzieci czeka również domino przedstawiające postaci z bajki oraz inne gadżety z nią związane. Elementów domina jest 10 i są one wyjątkowo duże z czym spotykam się po raz pierwszy sięgając po tego typu gry. Obrazki, które dzieci muszą połączyć w pary są proste, identyczne i zawsze występują tylko w jednej parze. Kolejną atrakcją dla maluszków oraz ich rodziców jest niewielkich rozmiarów książeczka dołączona do zestawu. W jej wnętrzu rodzice znajdą ciekawe pomysły zabaw inspirowanych bajką.

Zestaw świetnie sprawdzi się u najmłodszych 2 - 4 letnich dzieci, które z ochotą ułożą domino i pobawią się w teatrzyk. Tabliczki z obrazkami są duże co ułatwia zabawę najmłodszym i czyni ją jeszcze przyjemniejszą. Ogólnie zestaw jest solidny i w pudełeczku prezentuje się bardzo interesująco. Co do książeczki również ona podsunie nam kilka fajnych pomysłów zabaw, prostych aczkolwiek absorbujących dla dzieci.

W naszym domu cały zestaw okazał się hitem. Wszystko to duża zasługa Zosi, która jest jego bohaterką. Z księżniczką maluchy mogą się bawić i uczyć ćwicząc spostrzegawczość, koncentrację, zdolności manualne, umiejętność kojarzenia oraz rozwijać wyobraźnię bawiąc się w teatrzyk. Dla mnie rewelacja pod każdym względem. Polecam ;)


W serii dostępne są również inne tytuły:
Bella. Gram z Disneyem
Dosia. Gram z Disneyem
Kubuś. Gram z Disneyem
Nemo. Gram z Disneyem
Olaf. Gram z Disneyem
Brak komentarzy: