czwartek, 30 czerwca 2016

Gdzie jest Dory?

"Gdzie jest Dory? Złota księga"
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 96
Oprawa: twarda wypełniona gąbką
Kategoria wiekowa: 3 - 7 lat
Cena: 31,49 zł

"Gdzie jest Dory? Kocham ten film"
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 64
Oprawa: twarda
Kategoria wiekowa: 3 - 7 lat
Cena: 22,49 zł


Z okazji premiery kinowej amerykańsko - australijskiego filmu animowanego będącego najnowszą produkcją Disney Pixar "Gdzie jest Dory?" w reżyserii Andrew Stantona, na polski rynek trafił cykl książek poświęcony filmowi. Film ten jest niejako kontynuacją wielokrotnie nagradzanego i lubianego przez najmłodszych filmu "Gdzie jest Nemo?", który gościł na ekranach kin w 2003 roku. Nemo tym razem jednak staje się postacią drugoplanową ustępując pola dużo mniejszej rybce z rodziny błękitków - Dory.

Dory po tym jak pomogła Marlinowi odnaleźć syna, Nemo, zamieszkała wraz z nimi. Ze względu na duże problemy z pamięcią rybka nie wspominała nigdy swojej rodziny ani domu. Pewnego razu pamięć nieoczekiwanie wróciła i Dory ogromnie za nimi zatęskniła. Bez dłuższego namysłu postanowiła wyruszyć w podróż by odnaleźć utraconą rodzinę. Przyjaciele postanowili pomóc jej w tym więc wraz z nią udali się do Zatoki Kalifornijskiej gdzie rozpoczęła się ich niezwykła, pełna zwrotów akcji i niebezpieczeństw przygoda.

Prezentowane powyżej książki różnią się w niewielkim stopniu. Złota księga jest bowiem bogatszą wersją publikacji Kocham ten film, zawiera więcej kadr z filmu i odrobinę bardziej rozbudowany tekst. W obu przypadkach mamy do czynienia z tą sama historią i właściwie bez względu na to, na który tytuł się zdecydujemy, poznamy tę samą opowieść o przyjaźni, wytrwałości i wspaniałych przygodach małej Dory ;)

Na kartach książek dominują kolorowe ilustracje stanowiące kadry z filmu. Tekstu jest niewiele a akcja toczy się wartko. Mimo to przeczytanie całości zajmuje dłuższą chwilę. Z pewnością jednak warto to zrobić. Dory pokazuje bowiem maluchom jak ważna jest w życiu prawdziwa przyjaźń, jak wiele można osiągnąć mając u boku oddanych przyjaciół oraz że warto być wytrwałym w dążeniu do celu.

Myślę, że każda z książeczek zainteresuje dzieci i to zarówno te które jeszcze filmu nie wiedziały jak i te które seans filmowy mają już za sobą. Do przygód ulubionych bohaterów wracać można przecież właściwie bez końca. Historia Dory jest prosta i lekka a jednak ma w sobie coś magnetyzującego, zabawnego, coś co sprawia, że nie można przejść obok niej obojętnie. Poza tym wydawca zadbał w tym przypadku o solidne i estetyczne wydania, które wizualnie są bardzo atrakcyjne dla najmłodszych. Oczywiście polecam ;)
Brak komentarzy: