poniedziałek, 27 czerwca 2016

"Dzieciak u Smerfów" Miguel Díaz Vizoso i Thierry Culliford

Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Format: 215 x 290 mm
Liczba stron: 48
Rok wydania: 2016
Cena: 17,99 zł


Jakiś czas temu miałam okazję powrócić do historyjek o małych niebieskich skrzatach zwanych Smerfami, a że lubię takie sentymentalne powroty do dzieciństwa bez wahania sięgnęłam po kolejny komiks z ich przygodami pt. "Dzieciak u Smerfów". Przypomnę, że autorem komiksów o sympatycznych Smerfach jest Pierre Culliford, znany jako Pejo (1928 – 1992). Był on belgijskim ilustratorem oraz autorem komiksów (Johan i Sójka). Postacie Smerfów po raz pierwszy ukazały się na potrzeby zupełnie innego komiksu w 1958 roku i tak spodobały czytelnikom, że postanowił poświęcić im oddzielną serię. W ten oto sposób smerfy podbiły serca dzieci na całym świecie. Obecnie kontynuacji serii podjęli się następcy artysty, w tym również jego syn Thierry.

„Dzieciak u Smerfów” to komiks, na kartach którego wiele się dzieje. Smerfy czeka bowiem nie małe wyzwanie. Do ich wioski trafia okropnie niegrzeczne i kłamliwe ludzkie dziecko. Urwis niszczy wszystko co stanie na jego drodze. Nikogo nie słucha i nikogo nie szanuje. Okazuje się, że ten niepokorny smyk ma bardzo dobrego wujka do którego przysłała go mama i to właśnie ze względu na niego Papa Smerf postanawia nauczyć chłopca pokory. Ale jak to zrobi i co wspólnego z całą tą nieznośną sytuacją ma Gargamel? 

Komiks jest zabawny zarówno pod względem treści jak i kolorowych rysunków, które nie zmieniły się mimo upływu lat. I choć po komiksy sięgam z dziećmi rzadko ten tytuł wywarł na nas bardzo pozytywne wrażenie. Historia jest zabawna, niedługa, na jakieś kilkanaście minut a i pouczająca. Dzieci nauczą się, że nie trzeba znać żadnych czarów aby mieć przyjaciół, którzy zawsze nam pomogą. Odrobina dobrej woli i odpowiednia motywacja mogą nawet największego urwisa zmienić nie do poznania.

Gorąco zachęcam do sięgnięcia po komiks i to najlepiej całą rodziną. Rodzice powspominają dzieciństwo a maluchy miło spędzą czas poznając sympatycznych małych bohaterów, którzy już dawno temu podbili serca dzieci na całym świecie ;)
Brak komentarzy: