piątek, 13 maja 2016

"Star Wars" Anna Sobich-Kamińska

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Oprawa: zeszytowa

Format: 200 x 288 mm

Liczba stron: 24

Rok wydania: 2016

Cena: 16,99 zł / 1 szt.


Jeżeli wasze dzieci są sympatykami Gwiezdnych Wojen, podobnie jak mój syn, koniecznie przyjrzyjcie się najnowszym publikacjom wydawnictwa Zielona Sowa. W jego ofercie pojawiły się bowiem kolejne dwa tytuły poświęcone sadze Star Wars i adresowane do dzieci w wieku 4 - 8 lat: "Broń i pojazdy. Star Wars Rebelianci" oraz "Tajemnice Imperium. Star Wars".

Pierwsza z publikacji "Broń i pojazdy" to niezwykły przewodnik przybliżający pasjonatom filmu Gwiezdne Wojny najróżniejszą broń oraz pojazdy ze świata Rebeliantów. Najmłodsi kierując się instrukcjami z książki będą mogli pokusić się o samodzielne wykonanie własnego jeżdżącego Choppera, poznają wyjątkową broń rebeliantów, będą mogli poznać ciekawych bohaterów i wyjątkowe statki kosmiczne oraz spróbować je narysować oraz co szczególnie ucieszyło mojego syna zagrać w Rebelianckiego Piotrusia. Do lektury dołączone są bowiem karty do gry, które trzeba wypchnąć z grubych stron książki. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych są również kolorowe naklejki prezentujące bohaterów filmu oraz liczne zadania do wykonania.

Druga z książek "Tajemnice Imperium" odkrywa przed najmłodszymi fantastyczne ciekawostki ze świata Gwiezdnych Wojen. Na początku jednak świetna niespodzianka dla młodych konstruktorów w postaci instrukcji wykonania krok po kroku AT-AT'a czyli najpopularniejszego pojazdu bojowego Imperium oraz podkładki pod kubek. Dalej mnóstwo naklejek, zakładki do książki, historia jednej z głównych postaci filmowej sagi Dartha Vadera, charakterystyka armii Imperium i liczne zadania do rozwiązania. Fanów Star Wars ucieszy z pewnością fakt iż są tu również żetony po wypchnięciu których otrzymujemy grę memo z wizerunkami postaci z filmu oraz kolorowe naklejki.

Obie książeczki pochłonęły nas na długi czas zdobywając szczególnie aprobatę mojego syna i wędrując z nim w plecaczku do przedszkola. A że lubię prace ręczne i chcąc nie chcąc zdążyłam już obejrzeć kilka filmów, składanie projektów znalezionych na kartach każdej z publikacji było dla nas fajną zabawą i pochłonęło na długo. Projekty nie są na tyle łatwe by mógł je samodzielnie wykonać pięciolatek dlatego do pracy zabraliśmy się razem. Po skończeniu zagraliśmy natomiast w dobrze nam znane gry a w nowej odsłonie mój syn jakby odkrył je na nowo. W końcu ulubieni bohaterowie TV nie od dziś zachęcają najmłodszych do zabawy i nauki. Zarówno żetony jak i karty są grube i wytrzymałe dlatego też z pewnością posłużą nam do zabawy na długi czas.

Jeżeli chodzi o wydanie to oczywiście cieszy duży format oraz przejrzysta i dynamiczna szata graficzna. Aż szkoda, że książeczki nie są jeszcze bardziej obszerne. Z drugiej strony w tej chwili mamy coś do poczytania, zabawy i gry w które możemy grać bez końca i to w stosunkowo niewysokiej cenie. 

Zdecydowanie warto zainteresować się prezentowanymi publikacjami jeżeli Wasze maluchy są sympatykami Gwiezdnych Wojen. Zachęcam też przy tej okazji do wspólnej zabawy z dziećmi. Z całą pewnością będzie to przyjemnie, twórczo i odkrywczo spędzony czas ;)

Brak komentarzy: