środa, 25 maja 2016

"Moje pierwsze naklejanki" Mariola Langowska

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Promocja

Oprawa: miękka

Format: 240 x 280 mm

Liczba stron: 16

Cena: 9,99 zł

Kolorowanki dla najmłodszych już kilka razy gościły na moim blogu i chyba nigdy nie nadejdzie moment gdy powiem im stop. Wciąż wpadają mi w oko kolejne interesujące pozycje i dlatego wciąż chętnie powracam do tego tematu. W końcu moje maluchy z jedną malowanką radzą sobie czasami nawet zaledwie w ciągu kilku dni. Kolorowanki to również nieodłączny element beztroskiego dzieciństwa. Bez takich książeczek nie byłoby ono tak barwne i radosne…

Dziś chciałabym zwrócić uwagę na malowankę adresowaną do najmłodszych 3 - 5 letnich dzieci. Jej tematyka jest bardzo uniwersalna, pomysły zaczerpnięte są bowiem z życia codziennego i codziennych czynności dlatego zainteresuje wszystkie dzieci, zarówno chłopców jak i dziewczynki.  Na stronach malowanki na wypełnienie kolorami czekają najróżniejsze obrazki z dziećmi w roli głównej. Książeczka wzbogacona jest również o kolorowe naklejki, które maluchy mają za zadanie nakleić po cztery pod każdym obrazkiem i które nawiązują do niego tematycznie. Mamy tu  kolorowanki o tytułach: Pyszne owoce, W parku, Bawimy się, Rysujemy, Porządki, Kąpiel, Na placu zabaw, W przedszkolu, Nad morzem, W ogrodzie, W sklepie, Na wsi, W zoo.

Obrazki jakie znajdują się na kartach prezentowanych egzemplarzy są bardzo proste, nieskomplikowane, może w nie największym formacie jednak z małą ilością elementów do kolorowania i narysowane grubą kreską. Przygotowane są więc w sam raz dla dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z kolorowaniem i przedszkolaków. Każdy obrazek opatrzony jest tytułem. Pod nim znajdują się pola z miejscami na naklejki pod którymi z kolei są ilustracje podpowiadającą jaką naklejkę trzeba w nie nakleić. Są one również podpisane więc maluchy oswajają sią też z literkami. Obrazki są częściowo wypełnione kolorami aby ułatwić ich dobór maluchom. Są jednak elementy, które dzieci mogą pomalować dowolnie.

Moje dzieci tradycyjnie nie mogły sobie odmówić i niemal natychmiast w ruch poszły kredki, pisaki i inne mazidła. Papier jest na tyle gruby, że można używać pisaków a nawet farb. Obrazki spodobały się szczególnie mojej pięciolatce. Również na mnie zrobiły dobre wrażenie. Po prostu są nieskomplikowane i prezentują się bardzo sympatyczne. Zabawa z nimi to więc czysta przyjemność. Przy okazji doskonaląca też zręczność, precyzję a także rozwijająca wyobraźnię naszych pociech.

Pozostaje mi tylko zachęcić do zainteresowania prezentowanymi kolorowankami, na pewno warto, tym bardziej, że cena jest bardzo atrakcyjna ;)Brak komentarzy: