wtorek, 31 maja 2016

"Miła biedronka" Kozłowska Urszula

Wydawnictwo: Wilga
Oprawa: książka całokartonowa
Format: 160 x 210 mm
Liczba stron: 10
Rok wydania: 2016
Cena: 6,07 złMyślę, że twórczość Urszuli Kozłowskiej (ur. 1958), polskiej pisarki i poetki, jest dobrze znana wszystkim małym czytelnikom. W jej bogatym dorobku literackim każdy maluch znajdzie coś dla siebie. Nasza biblioteczka również regularnie powiększa się o kolejne publikacje tejże autorki i stąd dziś kilka słów na temat uroczej książeczki pt. 
"Miła biedronka".

"Miła biedronka" to lektura adresowana do najmłodszych, kilkuletnich dzieci. W środku maluchy znajdą rymowaną opowiastkę, w której główną rolę odgrywa tytułowa biedronka. Bohaterka obdarowuje przyjaciół swoimi kropeczkami uszczęśliwiając ich przy tym ogromnie. Zaprasza również dzieci do zabawy pytając je kilkukrotnie komu już za chwilkę ofiaruje kolejną kropeczkę. Na końcu historii biedroneczka nie ma już ani jednej kropeczki ale tym razem to jej ktoś inny odstąpi swoje...

Moje dzieci z uśmiechem na buźkach wsłuchiwały się w tę niedługą rymowankę. Jest zabawna i wesoła więc maluchy chętnie podrzucały też swoje pomysły odnośnie tego komu biedroneczka mogłaby dać swoje kropeczki. Opowiastka napisana jest ciepłym i prostym językiem. Ponadto jest pełna pięknych kolorowych ilustracji autorstwa Marcina Południaka, które rozbudzają wyobraźnię maluchów zachęcając je do zabawy i gwarantują przyjemną przygodę z lekturą. Warto też wspomnieć o niestandardowym kształcie książeczki, który przykuwa uwagę. Myślę, że to świetny i praktyczny pomysł, gdyż książeczka wyróżnia się na tle innych na półce a ponadto ma zaokrąglone rogi, które się nie pozaginają i lektura będzie długo cieszyć oko estetycznym wyglądem.

Książeczka jest więc ogólnie bardzo interesująca, wartościowa, bo pokazuje maluchom jak przyjemnie jest dawać i zdecydowanie warta uwagi. Razem z dziećmi polecam ją więc wszystkim maluszkom ;)

Brak komentarzy: