sobota, 28 maja 2016

"Magiczny królik. Czarodziejskie przygody" Sue Bentley

Wydawnictwo: Wilga

Format: 165 x 210 mm

Liczba stron: 384

Rok wydania: 2016

Oprawa: twarda

Cena: 26,59 zł
Lektur, które opowiadają o przygodach zwierząt w naszym domu nie może zabraknąć, dlatego wciąż wzbogacamy biblioteczkę o kolejne warte uwagi tytuły i wraz z córkami pochłaniamy je w ekspresowym tempie. Tym razem opowiem Wam o niezwykłym króliku i to nie będzie jedna opowieść a wszystko za sprawą bestsellerowej książki pt. "Magiczny Królik. Czarodziejskie przygody" brytyjskiej pisarki Sue Bentley, autorki ponad 70 książek dla dzieci opublikowanych w ponad 20 językach na całym świecie.

Na tę obszerną publikację składają się trzy zupełnie oddzielne opowieści, których jedynym wspólnym elementem i bohaterem zarazem jest magiczny królik o imieniu Strzała. Strzała jest strażnikiem magicznego klucza, dzięki któremu łąka na której mieszka jest zielona i całemu stadu nie brakuje pożywienia. Niestety mroczne króliki chcą zdobyć klucz dla siebie dlatego Strzała musi uciekać przed nimi do innego świata. W ten oto sposób w pierwszej opowieści pt. "Czekoladowe marzenia" dociera na Ziemię do dziewczynki o imieniu Dagmara. Królik potrafi  mówić i prosi aby dziewczynka nikomu nie zdradziła tajemnicy jego pochodzenia i magicznej mocy, którą posiada. Przy okazji pomaga też dziewczynce w znalezieniu nowej przyjaciółki gdyż po przeprowadzce do nowego miasta nikogo jeszcze nie zna a poza tym bardzo tęskni za psiakiem, którego niestety nie mogła zabrać ze sobą.

W drugiej historii pt. "Wakacyjny sen" Strzała znów musi uciekać przed mrocznymi królikami i tym razem trafia do Matyldy. Dziewczynka jest akurat na wakacjach w gospodarstwie wujka. Strzała stara się pomóc Matyldzie i jej kuzynowi Leonowi w rozwiązaniu problemu z dzikimi królikami, które pustoszą pola z uprawami i które jej wuj zamierza drastyczniej potraktować. Jednak czy im się to uda i czy Strzała będzie w gospodarstwie bezpieczny?

Trzecim, ostatnim opowiadaniem jakie maluchy znajdą w tej publikacji jest historia pt. "Plusk magii". Podobnie jak poprzednio Strzała wyrusza na Ziemię w poszukiwaniu schronienia i tym razem w ten sposób trafia do Sandry. Dziewczynka odwiedza akurat koleżankę z którą chodziła jeszcze niedawno do jednej klasy. Z początku trudno jej zaakceptować fakt, iż Magda tak szybko znalazła sobie nowe koleżanki i stara się aby zaprzyjaźniła się z nimi również Sandra. Czy magiczny królik będzie w stanie pomóc dziewczynce i czy w między czasie nie dopadną go mroczne króliki? Tego wszystkiego dowiecie się sięgając po tę pełną czarów publikację.

Każda z historii to zupełnie inna przygoda Strzały, który mimo iż sam ucieka przed niebezpieczeństwem okazuje wielką pomoc i wsparcie swoim nowym przyjaciółkom. Jego perypetie są tak magiczne jak on sam a przy tym pełne ciepła i zwykłych codziennych dziecięcych trosk. Pierwszy dzień w nowej szkole, obawa o los zwierzaków czy świadomość, że nasza najlepsza koleżanka zaprzyjaźnia się również z kimś innym to wszak sytuacje w jakich może znaleźć się każdy z nas, każde dziecko. Fajnie, że dzięki takim niezwykłym opowieściom jak te zawarte w książce maluchy mogą zobaczyć jak radzą sobie z nimi inne dzieci, czerpać wnioski z ich doświadczeń i decyzji.

Publikacja na pierwszy rzut oka wygląda na grubą i opasłą. Gdy jednak zgłębimy się w jej treść bardzo szybko okazuje się, że mimo iż jest tak obszerna przeczytanie jej nie zajmuje zbyt wiele czasu. Wszystko to za sprawą dużej czcionki i przejrzystej grafiki. Ponadto na kartach książki regularnie goszczą czarno-białe ilustracje uprzyjemniające przygodę z lekturą a dodatkowo tekst podzielony jest na rozdziały. Każdy z tytułów zawartych w tym zbiorze jest również dostępny oddzielnie, ale, że dobrego nigdy dość myślę, że nie ma się co rozdrabniać. Oczywiście polecam ;)Brak komentarzy: