czwartek, 12 maja 2016

Małe księżniczki - kolorowanki z naklejkami

Wydawnictwo: AWM

Format: 200 x 200 mm

Liczba stron: 16 + naklejki

Cena: 5,99 zł / 1 szt.Kolorowanki dla najmłodszych już kilka razy gościły na moim blogu i chyba nigdy nie nadejdzie moment gdy powiem stop. Wciąż wpadają mi w oko kolejne interesujące pozycje i dlatego wciąż chętnie powracam do tego tematu. Różnorodne malowanki to wszak nieodłączny element beztroskiego dzieciństwa. Bez takich książeczek nie byłoby ono tak barwne i radosne…

Dziś chciałabym zwrócić uwagę na kolejne dwie kolorowanki, których tematyka jest bardzo dziewczęca. Poprzez to zainteresuje się nimi oczywiście każda mała księżniczka. A o czym mowa? O kolorowankach pt. Małe księżniczki nr 1 oraz Małe księżniczki nr 2 z naklejkami w środku. Na stronach malowanek na wypełnienie kolorami czekają najróżniejsze bajkowe księżniczki czyli to co najbardziej lubią kolorować małe dziewczynki. Jedynym co różni obie książeczki jest kolor szaty graficznej. Książeczka nr 1 ma różową okładkę i różową szatę graficzną a książeczka nr 2 odpowiednio niebieską. Oczywiście obrazki w ich wnętrzu też są różne jednakże o tyj samej tematyce, o księżniczkach. Na ostatniej stronie każdej z nich dzieci mogą natomiast samodzielnie narysować swoją ulubioną księżniczkę co uważam za bardzo trafiony pomysł.

Obrazki jakie znajdują się na kartach prezentowanych egzemplarzy są bardzo proste, nieskomplikowane, w dużym formacie, z małą ilością elementów do kolorowania i narysowane grubą kreską. W sam raz dla dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z kolorowaniem i przedszkolaków. Każdy obrazek podpisany jest u dołu strony. W górnym rogu natomiast znajduje się mały kwadracik, w którym należy nakleić kolorową naklejkę, prezentującą obrazek z tejże strony w kolorze. Dzieci mogą kierować się kolorami z naklejki i kolorować swoje dzieło tak samo, ale mogą też dobierać kolorki samodzielnie. Tutaj mają oczywiście dowolność. Naklejek, jak wskazuje informacja na okładce jest 16, tyle samo jest też obrazków do pokolorowania.

Moje dzieci tradycyjnie nie mogły sobie odmówić i niemal natychmiast w ruch poszły kredki, pisaki i inne mazidła. Obrazki spodobały się im bez wątpienia. Również na mnie zrobiły dobre wrażenie. Po prostu są nieskomplikowane i prezentują się bardzo sympatyczne. Zabawa z nimi to więc czysta przyjemność. Przy okazji doskonaląca też zręczność i precyzję naszych pociech.

Pozostaje mi tylko zachęcić do zainteresowania prezentowanymi kolorowankami, na pewno warto, tym bardziej, że cena jest bardzo atrakcyjna ;)
Brak komentarzy: