niedziela, 22 maja 2016

"Księżniczki" Tamara Michałowska

Wydawnictwo: Siedmioróg

Oprawa: miękka

Format: 240 x 280 mm

Rok wydania: 2015

Liczba stron: 24

Cena: 8,99 zł

Nawet najmłodsze, kilkuletnie dzieci z entuzjazmem kolorują, rysują i bazgrzą gdzie się da i co się da. Rozwijają jednocześnie swoje zdolności i talenty artystyczne dobrze się przy tym bawiąc. Niedawno w moje ręce, a właściwie w rączki mojej córki, wpadła urocza kolorowanka adresowana, ze względu na swą tematykę, raczej do dziewczynek pt. "Księżniczki".

Malowanka od razu spotkała się z naszą aprobatą a córka niemalże od razu gdy ją zobaczyła pobiegła do pokoju po swoje kredki. Obrazki zawarte w książeczce są bardzo interesujące a całość pełna atrakcji dla maluchów. Na każdej stronie znajduje się postać księżniczki w najróżniejszych sytuacjach i sceneriach. Maluchy muszą wypełnić kolorami nie tylko pojedyncze obrazki ale całe strony z tłem włącznie. Ciekawostką jest to, że każda kolorowanka ma swój indywidualny tytuł: Zamki i pałace księżniczek, Tajemnice stroju księżniczki, Pojazdy księżniczek na przestrzeni wieków, Tańce na balu księżniczek, Przyjaciele księżniczek, Ulubione zwierzęta księżniczek, Wrogowie księżniczek, Smoki znane księżniczkom, Ulubione sporty konne księżniczek, Ulubione rasy psów księżniczek, Księżniczki w szkole baletowe, Zespół muzyczny księżniczek, Sławne księżniczki, Gdy księżniczka odjeżdża ze swoim księciem z bajki... Na marginesie każdej z nich znajduje się ponad 50 pojedynczych odpowiadających tytułowi  obrazków, które również czekają na pokolorowanie i są charakterystycznymi elementami, które często towarzyszą księżniczkom w bajkowym świecie.

Ogólnie kolorowanka spodobała się na równi mojej córce oraz mnie. Jedyną ich wadą, jeśli w ogóle można tak powiedzieć, jest to, że są po prostu za krótkie ;) Dowodem na to jest fakt, że córcia uporała się z nią w zaledwie dwa dni. Podoba mi się natomiast, że książeczka jest zrozumiała dla maluchów ale zaciekawi też starsze dzieci gdzieś na etapie szkoły podstawowej. Kontury obrazków są wyraziste a całość prezentuje się estetycznie aż miło popatrzeć. Nic więc dziwnego, że tak nam się spodobały. Warto też wspomnieć o tym, że papier na którym nadrukowano obrazki jest gruby i najmłodsi mogą malować na nim nie tylko kredkami a to sprawia, że zabawa może być jeszcze bardziej fantazyjna i ciekawa.

Książeczka działa na wyobraźnię dzieci i przenosi je w zupełnie inny świat, świat baśni. To spotkanie z księżniczkami zaliczamy więc do bardzo udanych i gorąco polecamy je wszystkim lubiącym kolorować dziewczynkom ;)Brak komentarzy: