wtorek, 24 maja 2016

Książki z dźwiękiem...

Wydawnictwo: Wilga

Oprawa: kartonowa
Format: 220 x 225 mm
Liczba stron: 10

Cena: 22,79 zł / 1 szt.
Książeczki dźwiękowe są niezwykle atrakcyjne dla najmłodszych dzieci. Adresowane są najczęściej do maluszków powyżej pierwszego roku życia, choć i te młodsze chętnie z pomocą rodziców wsłuchują się w płynące z nich dźwięki. Jeśli więc wasze pociechy dopiero poznają otaczający je świat oraz uczą się pierwszych słówek proponuję zwrócić uwagę na dwie książeczki dźwiękowe pt. "Moje pierwsze słowa" oraz "Moje pierwsze 123".

Pierwszy z tytułów "Moje pierwsze słowa" na swoich grubych kartonowych kartach zawiera obrazki prezentujące pojazdy (pociąg, samochód, rakietę, łódkę), zwierzęta (konia, krowę, owcę, świnię) oraz zabawki (bębenek, piłkę, książkę, lalkę). Na ostatniej rozkładówce maluchy znajdą scenkę zatytułowaną Herbatka u misia. Przy każdym z obrazków znajduje się pytanie, które rodzice mogą zadać dzieciom, nawiązujące do danej ilustracji, np. W co ubrana jest lalka, gdzie mieszkają świnki czy dokąd chciałbyś polecieć rakietą. Dodatkowo na każdej z czterech rozkładówek przy jednym z obrazków znajduje się kółeczko w kolorze odpowiadającym kolorowi z panelu dźwiękowego, informujące który guzik wcisnąć aby usłyszeć odpowiednio odgłos jadącego pociągu, rżenie konia, grę na bębnie czy tykanie zegara.

Druga z pozycji "Moje pierwsze 123" na swych grubych kartonowych kartach uczy najmłodszych cyferek od 1 - 10. Na każdej rozkładówce znajdują się cztery kolejne cyferki tuż obok których różnorodne przedmioty w odpowiedniej ilości. Mamy więc 1 pianino, 2 jabłka, 3 misie, 4 koty ... Na ostatniej rozkładówce dzieci znajdą ilustracje dwóch rączek a ich zadaniem będzie policzenie wszystkich paluszków. Dodatkowo na każdej z czterech rozkładówek przy jednym z obrazków znajduje się kółeczko w kolorze odpowiadającym kolorowi z panelu dźwiękowego, informujące który guzik wcisnąć aby usłyszeć odpowiednio odgłos grającego pianina, szczekającego psa, świergoczącego ptaszka czy klakson samochodu.

Książeczki są solidne i wytrzymałe a ponadto bardzo kolorowe czym przyciągają uwagę najmłodszych. Oba egzemplarze zawierają piękne proste ilustracje o typowo dziecięcej tematyce, w żywych barwach. Ich proste kształty mają za zadanie przyciągnąć wzrok, wywołać uśmiech na twarzy i wzbudzić zainteresowanie malca otaczającym je światem. Dzieci, które znają już kilka słówek będą chętnie odpowiadać na zadawane przez rodziców pytania co upłynni ich wymowę, sprawi, że zaczną one analizować to co widzą i zachęci do dalszej nauki. Jeśli chodzi natomiast o panel dźwiękowy nie mogę mieć żadnych zastrzeżeń. Guziczki są duże dzięki czemu dzieciom łatwo je wdusić a same dźwięki nie są pojedynczymi odgłosami, trwają bowiem dość długo. Co prawda zaciekawiła mnie informacja o miejscu produkcji książeczek (made in China), ale po skrupulatnym obejrzeniu obu egzemplarzy stwierdzam, że są wykonane naprawdę solidnie, porządnie i bezpiecznie, tak, że bez obaw ;) Wszystko zasilane jest natomiast trzema maleńkimi bateriami AG10.

Mojej ponad rocznej córeczce takie książeczki interaktywne bardzo się spodobały. Lubię zabawki, które oprócz tego, że bawią dzieci, rozwijają też ich zdolności. Jako rodzic wstawiam tym książeczkom najwyższą ocenę. Urzekły mnie czyste i niezbyt głośne dźwięki pochodzące z plastikowego panela dźwiękowego, prostota a zarazem wielofunkcyjność. Co ważne córka chętnie po nie sięga, ogląda kolorowe obrazki próbując wcisnąć kolejne guziczki .
Polecam, naprawdę warto ;)
Brak komentarzy: