środa, 20 kwietnia 2016

"Wiosenne łamigłówki"

Wydawnictwo: Siedmioróg

Oprawa: miękka

Format: 165 x 235 mm

Liczb astron: 104

Rok wydania: 2015

Cena: 9,09 zł


Książeczki z łamigłówkami świetnie sprawdzają się gdy na zewnątrz zawodzi pogoda ale również gdy szukamy dla naszych pociech ciekawej edukacyjnej rozrywki. A że wiosna w pełni fajnie gdy i tematyka zabaw do niej nawiązuje. Dla dzieci na poziomie nauczania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, mogę zaproponować chociażby książeczkę pt. "Wiosenne łamigłówki. Łamigłówki mądrej główki", którą upodobała sobie moja pięciolatka.

Niewątpliwie na jej kartach maluchy znajdą wiele interesujących pomysłów na ciekawe spędzenie wolnych chwil. Przygotowano tu dla nich aż 100 różnorodnych zadań jak np. kolorowanki, rysowanie po śladzie, wykreślanki, łamigłówki, łączenie punktów, labirynty, odnajdywanie różnic i kilka innych wciągających zadań. Nawet jeśli maluch nie umie samodzielnie czytać bez problemu na swój sposób poradzi sobie z większością zadanek, są one bowiem raczej proste i nieskomplikowane.

Co ciekawe i rzadkie w tego typu książeczkach, na początku znalazłam spis treści, w którym to spisano listę wszystkich łamigłówek. Oprócz tytułu zostały one również ponumerowane a przy każdej zaznaczono stopień trudności. Otwierając lekturę na dowolnej stronie znajdziemy również krótkie polecenie do każdego zadania choć myślę, że i bez nich nie trudno domyślić się o co chodzi. Dodatkowym atutem książeczki jest miejsce na ocenę przy każdym poleceniu, w którym to my rodzice wpisujemy ją dziecku po wykonaniu przez nie danego ćwiczenia. Jest to ciekawy pomysł na to aby zmotywować malca do większej staranności podczas pracy.

Prezentowany zbiór łamigłówek jest przystępny dla dzieci, szata graficzna jest prosta a kolory stonowane, pomarańczowo-niebieskie, co nie rozprasza dzieci i pozwala skupić uwagę na poszczególnym zadaniu. Publikacja wspomaga rozwój dziecka, rozwija zdolność logicznego myślenia, ćwiczy precyzję, spostrzegawczość, uczy liczenia i pisania przygotowuje do nauki w szkolnej ławce, wciąga i przyjemnie mija przy niej wolny czas. Widząc natomiast zainteresowania z jakim do książeczki zasiadła moja córka stwierdzam z całym przekonaniem, że warto było zwrócić na nią uwagę.

Myślę, że tego typu materiały dydaktyczne powinny od najmłodszych lat towarzyszyć dzieciom, stanowić element nauki ale i twórczej, odkrywczej zabawy. Niewątpliwie przyniesie to efekty gdy rozpoczną już naukę w szkole. Zdecydowanie polecam
Brak komentarzy: