poniedziałek, 18 kwietnia 2016

Wesołe książeczki

Wydawnictwo: Siedmioróg

Format: 140 x 140 mm
Liczba stron: 16
Oprawa: książeczki całokartonowe

Cena: 7,19 zł / 1 szt.Książeczki kartonowe dla najmłodszych są sposobem na pokazanie im świata, rzeczy których nie widzą na co dzień oraz najlepszym pomysłem na zaszczepienie w dzieciach miłości do literatury od najwcześniejszych lat. Natrafiłam całkiem niedawno na przeuroczą serię książeczek kartonowych i pokusiłam się o bliższe poznanie kilku jej tytułów "Najmilsi przyjaciele", "Leśne zwierzęta" oraz "Zwierzęta i ich dzieci".

Książeczki przepełnione są pięknymi kolorowymi ilustracjami najróżniejszych gatunków zwierząt na tle ich naturalnego środowiska/gospodarstwa. W pierwszej z nich znalazłam obrazki krowy, pandy, niedźwiedzi polarnych, ptaków wodnych, daniela, małpy, fok, lisów, kotów, zajęcy, gęsi, lwów, konia, kury i kurcząt. W drugiej przedstawiono sylwetki szczygła, wydry, łasic, jastrzębia, łani, jelonka, zajęcy, puchacza, borsuka, bażanta, zimorodków, bobrów, szopów praczy, perkoza z pisklętami oraz dzika z warchlakami. W trzeciej natomiast poznamy dorosłe zwierzęta z ich młodymi czyli króliki, żyrafy, nosorożce, foki, świnki morskie, myszy polne, koguta, kurę z pisklętami, psa, ptaki, owce, szympansy, zimorodki, niedźwiedzie, krowę z cielakiem, warchlaki. Czasem zwierzę pokazane jest w pojedynkę jednak na większości ilustracji w większej grupie wraz z młodymi.

Dzięki takim publikacjom maluchy poznają różnorodne zwierzaki a z doświadczenia wiem, że jest to temat dla dzieci niezwykle interesujący. Książeczki zawierają proste, ciepłe ilustracje, które są każdorazowo podpisane nazwą zwierzaka. Są przy tym lekkie, mają zaokrąglone rogi, karty są wytrzymałe i powleczone folią, świetnie sprawdzają się w rączkach najmłodszych. Co ważne dzięki solidnemu wykonaniu długo im posłużą.

Moje dziewczynki bardzo chętnie zaglądają do każdej z kartonówek. Oglądają obrazki i widać, że nawet bez dłuższego tekstu są one dla nich bardzo atrakcyjne. Zdecydowanie polecam każdy z tytułów z cyklu i gorąco zachęcam również do zapoznania się z całą serią Wesołe książeczki dostępną na stronie wydawnictwa Siedmioróg ;)Brak komentarzy: