wtorek, 19 kwietnia 2016

"W moim świecie. Violetta"

Wydawnictwo: Egmont

Format: 128 x 198 mm

Liczba stron: 144

Rok wydania: 2013

Do kupienia: Platon24

Cena: 14 zł

Wszystkie nastolatki oraz dziewczynki począwszy gdzieś od etapu szkoły podstawowej znają sympatyczną bohaterkę serialu telewizyjnego emitowanego przez Disney Channel o imieniu Violetta. Serial argentyńskiej produkcji swoją premierę miał w 2012 roku na świecie a już w następnym roku można go było śledzić w Polsce. Obecnie na rynku marka Violetty jest bardzo popularna a ku uciesze fanów na podstawie serialu wydano również książki i dziś właśnie chciałabym pokazać Wam jedną z nich pt. "W moim świecie. Violetta".

Violetta to szesnastoletnia dziewczyna, która ze względu na pracę swojego ojca wciąż zmienia miejsce zamieszkania. Uczy się w domu więc jej kontakt z rówieśnikami jest bardzo ograniczony. Mama dziewczyny, która była niegdyś sławną piosenkarką, zmarła gdy Violetta miała zaledwie pięć lat i nastolatka bardzo odczuwa jej brak. Historia rozpoczyna się od tego, że dziewczyna wraz z ojcem wraca do rodzinnego miasta, do Buenos Aires. Tam zupełnie przypadkiem poznaje Tomasa przy którym  jej serce zaczyna mocniej bić. Poznaje też przyjaciół dzięki którym jej życie zmienia się nie do poznania. Zaprzyjaźnia się również z nową nauczycielką, która uświadamia Violetcie jak wielki odziedziczyła talent po matce i jak wiele może dzięki temu osiągnąć. Co najważniejsze jej marzenie aby pójść w ślady matki jeszcze nigdy nie było tak bliskie spełnienia. Ale czy ojciec, który stara się robić wszystko aby odizolować Violettę od świata, chronić ją i który nie chce pozwolić aby miała cokolwiek wspólnego z muzyką pozwoli aby mogła realizować swoje marzenia? Jak sama Violetta odnajdzie się w nowych realiach?

Książkę ogólnie czyta się lekko i przyjemnie. Violetta sama opowiada czytelnikowi swoją historię. Jest więc jej główną bohaterką i narratorem w jednym. Akcja toczy się wartko, jest przy tym zabawna i atrakcyjna dla młodego czytelnika, który wkracza w świat nastoletniej dziewczyny, targanej zwykłymi młodzieńczymi emocjami, buntującej się przed zasadami i ograniczeniami jakie stawia jej od dziecka ojciec. Pierwsza miłość, nowi przyjaciele i nowa szkoła sprawiają, że jej świat wywraca się do góry nogami. Te nowe przeżycia dodają bohaterce sił, sprawiają, że jak nigdy dotąd pragnie spełniać swoje marzenia, sprzeciwić się ojcu i opowiedzieć mu o własnych uczuciach.

"... Dlaczego traktujesz mnie tak, jakby moje zdanie się nie liczyło?! - wybuchnęłam. - Wiem, że wszystko robisz dla mojego dobra, tato, ale to mnie przytłacza..."

Taka publikacja zdecydowanie może zainteresować fanki serialu, których jest przecież bardzo wiele. Zainteresowała szczególnie moją ośmiolatkę, która oczywiście doskonale zna Violettę z ekranów TV. Atrakcją były dla niej również oryginalne fotografie z serialu, które znajdują się w środkowej części książki i tym mniej zorientowanym w temacie obrazują kilku jego bohaterów, w tym oczywiście samą Violettę. Myślę, że przygodę z tą właśnie książką możemy zaliczyć do udanych. Na pewno przyjemnie spędziłyśmy przy niej wspólnie czas i oczywiście polecamy tę niezobowiązującą historię wszystkim młodym czytelniczkom ciekawym perypetii popularnej bohaterki ;)


Za egzemplarz recenzencki dziękuję księgarni Platon24

Brak komentarzy: