poniedziałek, 25 kwietnia 2016

"Twój Anioł Stróż" Edmond Prochain

Wydawnictwo: Promic

Oprawa: miękka

Format: 135 x 185 mm

Liczba stron: 64

Rok wydania: 2016

Cena: 14,90 zł / 1. szt.


Lubicie opowieści o aniołach? Myślę, że szczególnie lubią je najmłodsi, to przecież bardzo niezwykły i ciekawy zarazem temat. Jeżeli nadarza się sposobność zawsze chętnie czytamy o aniołkach i dlatego cieszę się, że mogę Wam dziś opowiedzieć o publikacjach, w których je spotkaliśmy. Moje maluchy zapoznały się bowiem z dwoma tytułami z czterotomowej serii Twój Anioł Stróż.

"Klub Aniołów Stróżów" stanowi 2 tom serii i jest to pierwsza opowieść którą przeczytaliśmy. Jest to ciepła historia o chłopcu Antku, który pragnie podarować innemu chłopcu z rodziny uchodźców prezent gdy dowiaduje się, że nie ma on ani jednej zabawki. Nie wie jednak co sprawiło by mu największą radość dlatego o pomoc prosi swojego Anioła Stróża z którym bardzo się przyjaźni. Anioł Stróż przybywa do Antka wraz ze swoimi klubowymi przyjaciółmi. Ale jak wybrać idealny prezent dla chłopca, którego nawet się nie zna? Nie ma jednak sytuacji bez wyjścia, jak się później okaże Antek podaruje chłopcu coś więcej niż tylko zabawkę...

"Superanioł" to 4 tom serii. Tym razem Antek wpada w nie lada tarapaty. Otóż zaczyna się od tego, że zapomina przygotować się na klasówkę. Wtedy właśnie przychodzi do niego Anioł Zwodziciel, który nakłania go do ściągania, a potem w domu do dalszych egoistycznych zachowań. Na szczęście Antek może liczyć na pomoc swojego Anioła Stróża oraz jego klubowych przyjaciół. Niestety sam, no cóż, będzie musiał ponieść konsekwencje swojego samolubnego zachowania. Tę lekcję chłopiec zapamięta już na zawsze...

Książeczki, mimo iż tak niepozorne, kryją na swych kartach bardzo ważne lekcje dla młodych czytelników. Uczą wrażliwości, otwartości, uczciwości ale przede wszystkim uświadamiają maluchom, że czuwa nad nimi Anioł Stróż, na pomoc którego zawsze mogą liczyć. Autor w swoich opowiadaniach pokazuje dzieciom jakie mogą być konsekwencje złych zachowań ale również prezentuje jak wiele możemy zyskać będąc przyjacielscy i otwarci na drugiego człowieka.

Perypetie Antka i jego Anioła Stróża są wesołe i napisane ciepłym, prostym językiem, zrozumiałym nawet dla kilkuletnich dzieci. Zawierają moralne przesłania i mimo iż nie znajdziemy w nich żadnych baśniowych stworów mają w sobie coś co przykuwa uwagę najmłodszych zachęcając do czytania/słuchania. Przygodę z lekturami uprzyjemniają natomiast proste ilustracje, na które można natrafić bardzo często. Czytając można pozwolić sobie na pauzy gdyż książeczki podzielone są na krótkie rozdziały. Cieszy przy tym fakt, że moje dzieci komentowały wówczas przeczytany przeze mnie tekst, zadawały pytania i naprawdę widać było, że lektury im się podobały.

Wydaje mi się, że taka seria może być  fajnym pomysłem np. na prezent komunijny dla dzieci, które mają już w swoim domu Pismo Święte a bardzo lubią czytać. Ogólnie te proste, zabawne i mądre historyjki robią bardzo dobre wrażenie dlatego polecam je wszystkich dzieciom ;)
Brak komentarzy: