piątek, 22 kwietnia 2016

"Star Wars origami" Chris Alexander

Wydawnictwo: AWM

Oprawa: miękka
Liczba stron: 416
Rok wydania: 2013
Format: 215 x 205 mm

Cena: 49 złMiłośników Gwiezdnych Wojen mimo upływu lat nie ubywa. Wręcz ostatnimi czasy wydaje się, że temat ten przyciąga kolejne rzesze nowych fanów i to w każdym wieku. Jeśli również wśród Was są ich sympatycy a dodatkowo lubicie origami z pewnością zainteresuje Was obszerna publikacja łącząca te dwie pasje pt. "Star Wars origami" autorstwa Chrisa Alexandra będącego mistrzem origami w świecie Gwiezdnych Wojen.

Jest to książka, która pomoże nam w stworzeniu najpopularniejszych postaci z filmu Star Wars jak np. mistrz Yoda, Taun We, żołnierz klon, generał Grievous czy lord Darth Vader ale również innych nieodłącznych filmowych gadżetów czy statków kosmicznych jak np. miecz świetlny, krążownik Federacji Handlowej, jacht królewski Naboo, myśliwiec Naboo czy ścigacz Anakina Skywalkera. Jest to też okazja do bliższego poznania każdego z bohaterów, droidów, statków oraz broni gdyż przy każdym projekcie znajduje się krótki aczkolwiek treściwy jego opis.

Origami jest ostatnio bardzo modne a propozycje autora bardzo różnorodne. Podzielone zostały na cztery części w zależności od stopnia trudności: łatwe (7 projektów), średnio trudne (14 projektów), trudne (10 projektów) oraz skomplikowane (5 projektów). Łącznie znajdziemy tu 36 modeli. Książka wygląda w ten sposób, że na początku zamieszczono kilka słów wstępu oraz podstaw origami. Dalej znajdują się już projekty przy których znajdziemy oryginalną filmową fotografię modelu, opis bohatera/maszyny zajmujący jedną stronę oraz bardzo szczegółową instrukcję wykonania krok po kroku zawierającą zarówno opis jak i niezwykle pomocne ilustracje podpowiadające jak składać papier. A skoro już przy papierze jesteśmy to na końcu publikacji znajdują się 72 arkusze gotowe do wycięcia a następnie złożenia wszystkich prezentowanych wcześniej projektów origami. Ponadto na miłośników Gwiezdnych Wojen czeka wiele różnorodnych quizów sprawdzających ich wiedzę na temat filmu a tuż pod nimi drobnym maczkiem zamieszczono poprawne odpowiedzi. Atrakcji jak widać nie brakuje.

Lektura jest bardzo interesująca i szybko zdobyła aprobatę nie tylko moją ale w szczególności mojego synka - wielkiego miłośnika Star Wars. A że lubię prace ręczne i chcąc nie chcąc zdążyłam już obejrzeć kilka filmów składanie origami było dla nas fajną zabawą i pochłonęło na długo. Projekty nie są na tyle łatwe by mógł je samodzielnie wykonać sześciolatek dlatego do pracy zabraliśmy się razem. Póki co wykonaliśmy dwa i to te najprostsze i przyznam, że zajęło to trochę czasu ale było warto bo maluch efektem naszej pracy jest zachwycony. Projekty są wielobarwne i autor naprawdę zadbał o ich detale więc rzeczywiście cieszą  oko.

Zdecydowanie warto zainteresować się prezentowaną publikacją jeżeli Wasze maluchy bądź Wy sami jesteście sympatykami Gwiezdnych Wojen. Zachęcam też przy tej okazji do wspólnej zabawy z dziećmi. Z całą pewnością będzie to przyjemnie, twórczo o odkrywczo spędzony czas ;)
Brak komentarzy: