czwartek, 21 kwietnia 2016

"Modelki"

Wydawnictwo: Siedmioróg

Oprawa: miękka
Format: 200 x 200 mm
Liczba stron: 64

Cena: 8,79 zł


Wszystkie małe dziewczynki lubią się przebierać, lubią stroić swoje lalki i bawić się modą. Takie zabawy mogą również przenieść na papier sięgając po książeczkę pt. "Modelki". Ta niewielkich rozmiarów publikacja będzie dla nich inspiracją do stworzenia najróżniejszych modowych kreacji...

Na każdej stronie książeczki znajdują się sylwetki dwóch modelek. Zadaniem dziewczynek jest dorysowanie im ubranek, dodatków, zrobienie makijażu i fryzury. W tym przypadku wyobraźnia ma duże pole do popisu. Można nie tylko przygotować stroje na co dzień ale także na bal przebierańców czy kierując się chociażby zawodami. Oczywiście po zaprojektowaniu trzeba je pokolorować aby nasze modelki mogły pokazać się na wybiegu i olśnić wszystkich rewelacyjnym wyglądem.

Kontury modelek nadrukowane są na białym, grubym papierze więc aby dodać im kolorów można pokusić się o użycie kredek, farb, pisaków czy cienkopisów. Dzięki tej dowolności dzieci same mogą wybrać to czym lubią malować najbardziej. Takie zabawy rozwijają wyobraźnię oraz zmysł estetyczny i są bardzo atrakcyjne dla dziewczynek.

Mimo iż publikacja zawiera same kontury modelek, i to na każdej stronie takie same, jest w stanie pochłonąć dzieci na długi czas. W sumie takie zabawy lubią nie tylko najmłodsi. Sama z chęcią przygotowałam kilka projektów i miło spędziłam wolną chwilkę. Oczywiście jak najbardziej zachęcam do zwrócenia uwagi na tę właśnie publikację. Kto wie, może dzięki niej jakaś dziewczynka odkryje w sobie talent do projektowania ;)
Brak komentarzy: